آژانس عکس راه اندازی می کنیم/ یادمان شهید حججی اعلام شده است

به گزارش هنردستان: مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری «روایت فتح» از انجام مقدمات راه اندازی آژانس عکس توسط گروه عکس روایت فتح خبر داد.

 احسان محمدحسنی مدیر عامل بنیاد فرهنگی هنری «روایت فتح» درباره فعالیت‌های گروه هنرهای تجسمی روایت فتح گفت: این گروه با حضور استاد نجابتی فعالیت های جدیدی را پیش بینی کرده اند و در حال تدارک و آماده سازی جشنواره باشکوهی برای برگزاری در سال آینده هستند.

وی اضافه کرد: استراتژی اصلی این انجمن که از این به بعد با عنوان گروه تجسمی «روایت فتح» شناخته می شود در دوره جدید در اندیشه مردمی کردن هنر تجسمی در کنار برگزاری نمایشگاه و جشنواره های متنوع است و بیرون آوردن آثار از دل نمایشگاه های خصوصی به فضای شهری و عمومی است. نمونه آن هم یادمان شهید حججی بود که فراخوان آن را نیز اعلام کردند و بعد از انتخاب طرح برتر، یکی از میادین شهر را با هماهنگی شواری شهر تهران برای اجرای این کار در نظر می گیریم و اجرای آن را بر عهده خواهیم گرفت.

محمد حسنی انتشار نشریه تخصصی «هور» از سوی گروه هنرهای تجسمی «روایت فتح» و حوزه هنری را یک اتفاق خوب دانست و بیان کرد: نمایشگاه های خیابانی فعالیتی بود که دوستان در هفته دفاع مقدس در بیلبودهای شهری به نمایش در آوردند. کارهایی را نیز در جزیره فارسی ایران در نظر گرفته اند که ان شاء الله به موقع خود اطلاع رسانی خواهند کرد.

ادامه انتشار کتاب های عکس در گروه عکس روایت فتح

احسان محمد حسنی با بیان اینکه انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس یکی از قدیمی ترین و خوشنام ترین مجموعه های بنیاد روایت است گفت: این انجمن در جمع آوری عکس ها و آثاری که در حال از بین رفتن بوده و همچنین انتشار کتاب های عکس و برپایی نمایشگاه ها و کارگاه های آموزشی عکس موفق بوده و فعالیتهای چشمگیری داشته است. آخرین اثری که طی این هفت ماهه آماده شده است، کتاب «عکس کرمانشاه» است. اثری بسیار نفیس و ارزشمند، که در هفته های آتی طی مراسمی رونمایی خواهد شدانتشار کتاب عکس عکاسان مختلف ادامه خواهد یافت.

مدیر عامل بنیاد فرهنگی روایت فتح با اشاره به اینکه این انجمن در دوره جدید با عنوان گروه عکس روایت فتح فعالیت خواهد کرد اظهار کرد: امسال ۴ کتاب عکس از عکاسان را در دستور کار داریم، برای انتشار کتاب عکس استان ها کارهایی صورت داده ایم که در این راستا کتاب آذربایجان شرقی در حال آماده شدن است. گروه عکس روایت فتح یک آژانس عکس هم طراحی کرده که امیدواریم بتوانیم امسال مقدمات راه اندازی آن را فراهم کنیم که برنامه های این آژانس را استاد عزیزم آقای میر هاشمی اعلام خواهند کرد.

امتیاز دهید