«وطن دار»‌ به جشنواره فیلم زنان آریزونا می‌رود

به گزارش هنردستان: فیلم «وطن دار» ساخته مهتاب سلیمانی برای نمایش در جشنواره فیلم زنان سراسر جهان پذیرفته شد.

«وطن دار» به کارگردانی مهتاب سلیمانی با حضور در جشنواره فیلم زنان سراسر جهان سومین حضور بین‌المللی خود را تجربه می‌کند. این فیلم مستند کوتاه که نخستین تجربه سلیمانی است، پیشتر در جشنواره فیلم کوتاه تهران هم پذیرفته شد و با نمایش در جشنواره بین‌المللی آنلاین سوییس موفق به کسب جایزه شد.

امسال اولین سال برگزاری جشنواره فیلم زنان سراسر جهان است. این جشنواره که برای حمایت از آثار زنان فیلمساز فعالیت می‌کند در آریزونای آمریکا برگزار می‌شود.  

جشنواره فیلم زنان سراسر جهان ۹ و ۱۰ فوریه ۲۰۱۸ برگزار می‌شود.

فیلم مستند کوتاه «وطن‌دار» به کارگردانی ﻣﻬﺘﺎﺏ ﺳﻠﻴﻤﺎﻧﯽ ﺍﺻﻔﻬﺎﻥ، پیشتر موفق به کسب جایزه بهترین فیلم مستند کوتاه از جشنواره آنلاین «SIFF» سوییس شده بود.

«وطن‌دار» داستان یک پناهجوی افغانی‌ است که ۳۷ سال پیش با شروع جنگ شوروی در کشورش، همراه تنها فرزند خود مجبور به ترک آن‌جا و مهاجرت به ایران شد.

سایر عوامل فیلم عبارتند از محقق و کارگردان: مهتاب سلیمانی، فیلمبردار: مهتاب سلیمانی، صدابردار: مهتاب سلیمانی، صداگذار: انسیه ملکی، تدوین‌گر: ایمان سعیدحسینی، سایر عوامل: رضا تیموری، بونا الخاص، رضا تاریوردی، تهیه‌کننده: مهتاب سلیمانی.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »