آثار برتر اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه امید معرفی شدند

به گزارش هنردستان: همزمان با پایان کار هیأت انتخاب اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه امید اسامی آثار منتخب و راه یافته به مسابقات اعلام شد.

 در نشست خبری هیأت انتخاب اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه امید، فیلم «فیلم ارگ» به کارگردانی مجید دهقانی تفتی از استان یزد، فیلم«نجواهای معلم بمی» به کارگردانی جواد تقوی از استان خراسان رضوی، فیلم«زلزله خاموش» به کارگردانی عباس ایمانیان از استان سمنان، فیلم«بی گدار» به کارگردانی علیرضا دهقان از استان یزد، فیلم«زیربالهای کاسپین» به کارگردانی بابک مجیدی از استان گیلان، فیلم«به کجا می رویم» به کارگردانی رضا مجلسی از استان گیلان، فیلم«قشنگ آوا» به کارگردانی سروش شکرگزارناوی از استان گیلان، فیلم«پلاستیک» به کارگردانی اصغر بشارتی از استان هرمزگان، فیلم «فقدان» به کارگردانی آبان عسکری از استان تهران و فیلم«به تماشای بادها» به کارگردانی علی جعفری از استان اصفهان به عنوان آثار برتر بخش مستند این جشنواره ملی انتخاب و به بخش مسابقه راه یافتند.

هئیت انتخاب بخش داستانی این جشنواره فیلم های «کوزمک»،«چلیپا»،«جایی برای آرامش»، «مارگون»،«علمک»،«خون میچکد»، «چهارشنبه سوری»، «رویای ناتمام»،«بیخ گوش»، «در گذشته، مردی که یادش می رفت نفس بکشد»، «خاطره یک جشن» و «کلاس آبی» را به عنوان آثار برتر بخش داستانی اعلام کردند.

ساختار انیمیشن عنوان بخش دیگر این جشنواره بود که در این بخش هم فیلم های کوتاه «رنگ بی آبی»، «نقش زندگی»، «مدرسه آماده»، «گیاهان کم آبخواه »و »آبی و قرمز در زلزله» توانستند به عنوان فیلم های برگزیده در مرحله نهایی این جشنواره حضور داشته باشند.

«رسم گلستان»، «موتور شماره یک»، «لبخند سر محافظ»، «عروس باران»، «زباله تهدید یا فرصت«،«چرا بیمه؟»، «نوری در تاریکی»، «شاید آب روان»، «زیر و بم»، «انفجار معدن یورت و آتش در هفت خان» آثار برگزیده بخش ساختارهای تلویزیونی شدند.

گفتنی است؛ در بخش غیر حرفه ای و مردمی هم فیلم های کوتاه آلودگی، انسان یا نوعی هیولا، پس لرزه، حال همه ما خوب است و من هستم فیلم های دیگر راه یافته به مرحله نهایی جشنواره هستند.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »