تقدیر سازمان رسانه‌ای کلیسای کاتولیک از ایران در حاشیه برلین

هنردستان: سازمان رسانه ای کلیسای کاتولیک در حاشیه برپایی جشنواره فیلم برلین از جشنواره جهانی فیلم فجر و بنیاد سینمایی فارابی تقدیر کرد.

به گزارش هنردستان، در این برنامه که علیرضا تابش، مدیرعامل فارابی و علی موجانی، رایزن فرهنگی ایران در برلین هم حضور داشتند،، این سازمان رسانه‌ای برای تقدیر از تلاش‌های نهادهای سینمایی در ایران در راستای گفت‌وگو و تقریب ادیان این مراسم را برگزار کرد.

 

در این برنامه که همزمان با روزهای برگزاری جشنواره فیلم برلین برگزار شد،‌ ابتدا اسقف دکتر گبهارد فورست و پدر دکتر یوهان هینریش کلاوسن از نقش‌آفرینی جشنواره جهانی فیلم فجر و بنیاد سینمایی فارابی در نزدیکی سازمان‌های رسانه‌ای کاتولیک و شیعه قدردانی کردند.

امیر اسفندیاری ‌ـ مدیر بین الملل بنیاد سینمایی فارابی و جشنواره جهانی فیلم فجر ـ به عنوان سخنران اصلی این برنامه گفت: «آیت الله جوادی آملی، یکی از پیشوایان دینی ایران، باور دارند اگر پیامبری در این عصر مبعوث می‌شد، با زبان هنر سینما می‌آمد.»

او با اشاره به سینمای نوین ایران که توانست به واسطه فیلم‌هایی انسانی با پیام‌هایی اخلاقی در صحنه بین‌المللی مورد توجه قرار گیرد و به دفعات جوایز کلیسای جهانی در رویدادهای بزرگ بین‌المللی را به خود اختصاص دهد، نکاتی در زمینه تاریخچه شکل‌گیری جایزه بین‌الادیان در جشنواره بین‌المللی فیلم فجر بیان کرد.

اسفندیاری دوره همفکری با پدر پیتر مالون جهت تاسیس هیات داورانی جدید با اعضایی مسیحی و مسلمان را یادآوری کرد که عاقبت به اهدای جایزه بین الادیان به فیلمی برتر در جشنواره بین‌المللی فیلم فجر منجر شد و به تبع آن، هیات های داوری مشابه در جشنواره هایی همچون بریزبن (استرالیا) شکل گرفت.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید
موسیقی

با یاد کهن‌سازنده تنبور و ابداع‌گر ساز تنبور دوطرفه؛ نماهنگ «دیار» به نوازندگی فرنود الهامی و با دکلمه افسانه بایگان منتشر شد

نماهنگ «دیار» (بر اساس مقام بابا سرهنگی) با یاد زنده‌یاد استاد خداوردی سازگر قدیمی ساز تنبور، با نوازندگی فرنود الهامی، با متن محمد ابراهیمیان و

ادامه مطلب »
تجسمی _ موسیقی

گفت‌وگوی «هنردستان» با استاد «بهزاد نقّاش» به بهانه‌ی برگزاری نمایشگاه «طبیعت» در گالری زرنا/ دست‌اندرکاران دولتی از ما حمایت نمی‌کنند

احمدرضا حجارزاده: گالری زرنا در خیابان انقلاب این روزها میزبان نمایشگاه گروهی نقاشی پشت شیشه با عنوان «طبیعت» است. در این نمایشگاه علاوه بر آثار

ادامه مطلب »