دو اثر قطب الدین صادقی به روی صحنه می رود

به گزارش هنردستان: نمایش های «چنوور» و «سرودی سه د هه زارِ ئوفیلیای ئه ویندار» نوشته و کار قطب الدین صادقی در سومین روز از برگزاری جشنواره سراسری تئاتر کردی سقز به اجرا در می آیند.

دبیر چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر کوردی سقز امروزدر حاشیه برگزاری چهاردهمین دوره  جشنواره تئاتر کردی سقز در جمع خبرنگاران گفت: در این جشنواره که با حضور ۱۳ گروه نمایشی از ۱۶ آذرماه امسال آغاز شده چندین کارگاه آموزشی هم برگزار شده و یا در حال برگزاری است.

علیرضا اسماعیلی برگزاری کارگاه های آموزشی عکاسی، بازریگری و تئاتر شورایی را از جمله برنامه های جنبی این دوره ذکر کرد و اظهارداشت: کلاس آموزش عکاسی زیر نظر بهروز اسراری در دومین روز از برگزاری جشنواره برگزار شد.

وی بیان کرد: امروز شنبه همزمان با برگزاری سومین روز از چهارهمین جشنواره سراسری تئاتر کوردی سقز، کارگاه  آموزش بازیگری با حضور پرستو گلستانی در کتابخانه مجتمع فرهنگی هنری سقز برگزارشد.

دبیر چهاردهمین جشنواره تئاتر کوردی سقز با بیان اینکه در اختتامیه این جشنواره ازقطب الدین صادقی نویسنده و کارگردان کُرد مطرح کشور تجلیل به عمل می آید، گفت:  نمایش های «چنوور» و «سرودی سه د هه زارِ ئوفیلیای ئه ویندار» نوشته و کار قطب الدین صادقی امروز به روی صحنه می رود.

وی به اجرای آثار روز سوم این جشنواره اشاره و اضافه کرد: «مردووه بی کفن و دفنه کان» اثر فاتح بادپروا از مریوان، «سه رده می بی تاوانی» اثر امید خاکپور از مهاباد، «امپرتور و آنجلو» اثر دنیا گفتاری از تهران و «زماونی خوین» اثر پرویز احمدی از سقز در سومین روز از چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر کوردی سقز اجرا می شوند.

 اسماعیلی بیان کرد: «پانیکه کان» به کارگردانی حسن ترقی از سنندج، «په ریخان» به کارگردانی منصور حسین زاده از تهران  نیز در اخرین روز از جشنواره و قبل از آیین اختتامیه به روی صحنه خواهند رفت.

 وی از دیگر برنامه های این جشنواره را برگزاری جلسات نقد و بررسی آثار اجرا شده خواند و عنوان کرد:: امروز سه جلسه نقد و بررسی تئاتر های اجرا شده با حضور بازیگران و هنرمندان حوزه نمایش تشکیل می شود.

وی بیان کرد: داوری نهایی آثار اجرا شده در این جشنواره بر عهده قطب الدین صادقی، کوروش سلیمانی و علی ظفر قهرمانی نژاد است.

گفتنی است، اختتامیه چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر کوردی سقز ساعت ٢١ روز یکشنبه ١٩ آذر در تالار ونوس سقز برگزار می شود

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »