صدای «زیگورات» در تهران شنیده خواهد شد/ سازی برای نواختن همه

به گزارش هنردستان: ساز شهری «زیگورات» با طراحی و ایده پردازی آستیاژ ضیائی پس از ۲ سال پژوهش و کار میدانی به زودی رونمایی می‌شود.

آستیاژ ضیائی ایده پرداز و طراح این ساز شهری «زیگورات» گفت: این ساز محصول دغدغه‌های من در حوزه ایجاد مشارکت شهروندی با فضای عمومی شهر بوده و دارای ساختاری کاربردی است که مخاطبان و کاربران در هر شرایط سنی و هر سطح آشنایی با موسیقی توانایی نواختن آن را خواهند داشت. «زیگورات» یک ساز پنتاتونیک از مصالح مقاوم فلزی است که برای استفاده در فضای باز شهری طراحی شده است.

وی درباره دلایل پرداختن به ساخت این ساز گفت: صدای شهر تهران مدتی است که در حال تغییر است و متناسب با این تحول، نظام حاکم بر روابط درونی شهروندان نیز تغییر کرده است. من تلاش کرده‌ام تا با شناخت منظر شنیداری شهر تهران، جلوه‌ای جدید به آن اضافه کنم.  به معنای دیگر «زیگورات» بهانه خوبی برای ایجاد این همگرایی است.

ضیائی گفت: این ساز در حال حاضر مراحل پایانی ساخت را پشت سر می‌گذارد و به زودی در یکی از اماکن عمومی فرهنگی تهران به همراه یک پرفورمنس محیطی با محوریت «زیگورات» رونمایی خواهد شد.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »