فیلم های لهستانی در «هنر و تجربه» نمایش داده شوند

به گزارش هنردستان: مدیرعمل بنیاد سینمایی فارابی بیان کرد لهستان برای همکاری با سینمای ایران و تولید آثار مشترک مشتاق است.

 در ملاقات علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با پاول لواندوسکی معاون وزیر فرهنگ و میراث ملی لهستان، توسعه همکاری‌ها و ظرفیت‌های سینمایی ۲ کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست که با حضور رامین مهمان پرست سفیر جمهوری اسلامی ایران در لهستان برگزار شد، مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی با اشاره به روابط بیش از پانصد ساله بین ایران و لهستان، توفیقات سینمای ۲ کشور را در مقابل جریان سینمای مسلط را موفق و رو به رشد دانست و گفت: سینمای ایران آمادگی خود را جهت تولید فیلم سینمایی مشترک با لهستان با هدف معرفی روابط و همکاری‌های تاریخی و اشتراکات ۲ کشور اعلام می‌کند.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم‌های ایرانی در ورشو گفت: در این سفر ملاقات‌هایی با دست‌اندرکاران سینمای لهستان در حوزه تولید و بازرگانی سینما صورت گرفت و از استودیوهای سینمایی بازدید به عمل آمد.

تابش به دستاورد مهم این سفر اشاره کرد و متذکر شد: خوشبختانه اشتیاق به همکاری با سینمای ایران نزد لهستانی‌ها وجود دارد. فروش فیلم‌های ایرانی در شبکه‌های اینترنتی لهستان و پیشنهاد خرید فیلم‌های ایرانی توسط تلویزیون ملی لهستان و شبکه‌های تلویزیونی این کشور، از دیگر موضوعات این ملاقات‌ها بود.

وی همچنین با توجه به موفقیت بین‌المللی سینمای ایران، پیشنهاد نمایش فیلم‌های ایرانی در سینماهای لهستان و نمایش فیلم‌های لهستانی در گروه «هنر و تجربه» ایران را مطرح کرد و خواستار حمایت وزارت فرهنگ و میراث ملی لهستان از این طرح شد.

معاون وزیر فرهنگ و میراث ملی لهستان نیز زمینه همکاری‌های بیشتر سینمایی بین دو کشور را مساعد دانست و گفت: برنامه دولت لهستان برای کمک به صنعت فیلم داخلی و جذب سرمایه‌گذاری خارجی در صنعت سینما تدوین شده است.

پاول لواندوسکی گفت: وزارت فرهنگ و میراث ملی لهستان برنامه‌ای برای رشد صنعت فیلم لهستان از طریق برگشت مالیات ۲۵ درصدی برای فیلم‌های تولید داخل یا سرمایه‌گذاری مشترک خارجی دارد و دولت لهستان برای این برنامه تشویقی بودجه‌ای را تعیین کرده است.

معاون وزیر فرهنگ لهستان با اشاره به وجود چشم‌اندازهای مثبت از همکاری‌های فرهنگی ایران و لهستان گفت: ضمن اعلام آمادگی در زمینه گسترش همکاری‌های سینمایی و شناخت بیشتر سینماگران ۲ کشور از ظرفیت‌های موجود، بر اجرایی شدن پیشنهادات این نشست تاکید می‌کنیم.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »