«صحنه آخر» در یازدهمین جشنواره «سینما حقیقت»

به گزارش هنردستان: فیلم مستند «صحنه آخر» به کارگردانی محمدقاسم پور در بخش منتخب مسابقه ملی یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینما حقیقت» شرکت دارد.

این فیلم مستند به کارگردانی محمد قاسم پور روایتی متفاوت از تعزیه دارد که با پژوهش این محقق از زندگی تعزیه‌خوانی اهل حصیرآباد اهواز ساخته‌شده است.

«صحنه آخر» داستان یعقوب بازیگر نقش شمر در تعزیه‌ای است که تابه‌حال در آن صحنه آخر – بریدن سر امام حسین(ع) رخ نداده است- حالا گروهی از هیئت‌امنا می‌خواهند با برنامه‌ای این کار انجام شود. یعقوب مردد است و نگران اجرای صحنه آخر…
این فیلم مستند به تهیه‌کنندگی مشترک کیوان مهرگان و محمدقاسم پور است. سایر عوامل این فیلم نیز عبارت‌اند از؛ سروش حضرتی و محمد قاسم پور فیلم‌بردار، بهروز داروری تدوینگر، محمدحسین ابراهیمی صداگذار، هوتن حق‌شناس اصلاح رنگ و نور، مرتضی پایه شناس مشاور کارگردان و سمیرامیس محمدی روابط عمومی و مشاور امور رسانه.
لازم به ذکر است؛ نخستین نمایش این اثر در یازدهمین جشنواره بین‌المللی«سینما حقیقت» است و پس‌ازآن برای شرکت در دیگر جشنواره‌های داخلی و خارجی و اکران در گروه هنر و تجربه آماده می‌شود.
یادآور می‌شویم محمد قاسم پور تاکنون تجربه ساخت فیلم کوتاه« دعای گوشه‌نشینان»آسانسور» فیلم «چند شاخه گل مریم» و مستند« مرکب» را دارد.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »