«بت شکن ها» در همایش «روح الله» اجرا شد

به گزارش هنردستان: قطعه دو زبانه «بت شکن ها» همزمان با برگزاری همایش «روح الله» در حضور مفتی اعظم دمشق، تعدادی از وزیران دولت سوریه و سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه اجرا شد.

محسن توسلی خواننده گفت: قطعه «بت شکن‌ها» به مناسبت میلاد حضرت رسول (ص) و فرارسیدن هفته وحدت در دسترس علاقه مندان قرار گرفت که حضور یک خواننده اهل تسنن در کنار یک خواننده شیعه مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت و موجب شد ما نسبت به تولید چنین قطعه هایی که نویدبخش وحدت و برادری است انگیزه مضاعفی پیدا کنیم.

وی ادامه داد: چند روز پیش همزمان با همایش «روح الله» در شهر دمشق که با حضور تعدادی از سفرای کشورهای اسلامی و وزیران کابینه دولت بشار اسد برگزار شد من به همراه حامد سلیمان داود خواننده سوری قطعه «بت شکن ها» را اجرا کردیم که با واکنش مثبت حاضران در برنامه مواجه شد. در این برنامه که با محوریت وحدت اسلامی مزین به نام بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به عنوان پیونددهنده مسلمانان برگزار شد، علاوه بر سخنرانی و مراسم شعرخوانی قطعه های «بت شکن ها» و «روح الله» به صورت زنده اجرا شد که خوشبختانه هر دو قطعه رضایت مخاطبان را فراهم کرد. این در حالی بود که مفتی اعظم دمشق و سفیر کشورمان در سوریه از مهمانان ویژه برنامه بودند.

توسلی در پایان گفت: مفتی اعظم دمشق و سایر دوستان تاکید کردند تولید چنین قطعه هایی استمرار داشته باشد. همچنین رسانه های دیداری و شنیداری کشور سوریه نیز پوشش مناسبی از این برنامه داشتند.

نماهنگ «بت شکن ها» به خوانندگی مشترک محسن توسلی و حامد سلیمان داود همزمان با فرارسیدن میلاد حضرت محمد(ص) و هفته وحدت منتشر شد. این اثر موسیقایی که با حمایت سفارت جمهوری اسلامی ایرانی در سوریه تولید شده از جمله آثاری است که در آن برای اولین بار یک خواننده شیعه در کنار یک خواننده سنی برای هفته وحدت کاری را با هدف مشترک تولید کرده اند

امتیاز دهید