«شب تولد» در چهلمین جشنواره کلرمون فران پذیرفته شد

به گزارش هنردستان: فیلم کوتاه «شب تولد» به کارگردانی امید شمس نماینده ایران در چهلمین دوره جشنواره کلرمون فران شد.

 فیلم کوتاه «شب تولد» به کارگردانی امید شمس و محصول مدرسه ملی سینمای ایران، نماینده ایران در چهلمین دوره جشنواره کلرمون فران شد.

سالانه بیش از ۷ هزار فیلم کوتاه برای حضور در کلرمون از سراسر دنیا اقدام می‌کنند و این جشنواره در هر دوره بیش از ۱۶۰ هزار مخاطب دارد. در این دوره از جشنواره هیات انتخاب از میان ۸۶۹۶ فیلم ارسالی ۷۵ فیلم را برای بخش رقابتی جشنواره انتخاب کرده‌اند.

امید شمس که پیش از «شب تولد» کارگردانی فیلم کوتاه «گذر» را به همراه پوریا پیشوایی در کارنامه دارد پیش از این با «شب تولد» موفق به حضور در جشنواره فیلم کوتاه میامی، جشنواره فیلم‌های مستقل اوهایو و جشنواره چشم سوم هند شده است. این فیلم کوتاه همچنین جایزه بهترین فیلمنامه فیلم کوتاه از سی و چهارمین جشنواره فیلم کوتاه تهران و جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره فیلم ۱۰ را در کارنامه خود دارد.

دیگر عوامل این فیلم کوتاه عبارتند از نویسنده و کارگردان: امید شمس، بازیگران: نادر فلاح و بابک بهشاد، مدیر فیلمبرداری: پوریا پیشوایی، تدوین: محمد نجاریان، طراحی و ترکیب صدا: محمد مهدی جواهری زاده، صدابردار: مسیح حدپور سراج، طراح گریم: بابک کشن فلاح، طراح صحنه و لباس: محمد عسگری، اصلاح رنگ و نور: حسین خوشبین، جلوه‌های ویژه کامپیوتری: حسین چاووشی و پویان تیزکار، مشاور و برنامه‌ریز: امیر پویان باشتی، سرپرست گروه کارگردانی: علیرضا قاسمی، طراحی پوستر: آرمین رنگانی، عکاس: امیر پیشوایی و امیر علی نقی زاده، مدیر تولید: داود ماسوله، جانشین تهیه: مهدی سقطچی، تهیه کننده: مدرسه ملی سینمای ایران.

چهلمین دوره جشنواره فیلم کوتاه کلرمون فران از تاریخ ۲ تا ۱۰ فوریه برابر با ۱۳ تا ۲۱ بهمن ماه در فرانسه برگزار می شود. کلرمون فران همچنین به عنوان بزرگ‌ترین بازار فیلم کوتاه نیز شناخته می‌شود.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »