نگاه ما حذف و ممیزی فیلم‌های سیاسی نیست/ گفتمان‌سازی می‌کنیم

به گزارش هنردستان: محمدمهدی طباطبایی نژاد درباره حذف ناگهانی یک فیلم از جشنواره «سینماحقیقت» گفت: نگاه متولیان امر حذف و ممیزی فیلم های سیاسی نیست.

محمدمهدی طباطبایی نژاد دبیر یازدهمین جشنواره «سینماحقیقت»  درباره حذف ناگهانی فیلم «بانو قدس ایران» درباره همسر امام خمینی(ره) ساخته مصطفی رزاق کریمی از جشنواره بیان کرد: طبق آیین نامه جشنواره، فیلمی که توسط هیات انتخاب به جشنواره راه می یابد اجازه خروج از جشنواره را ندارد ولی با توجه به جایگاهی که مجموعه همکاران ما در موسسه عروج فیلم داشته اند و احترامی که برای آنها قایل بودیم دیروز از ما درخواست کردند که به دلایلی که ما نمی دانیم این فیلم در جشنواره نمایش داده نشود تا اینکه بعدا تصمیم دیگری درباره فیلم گرفته شود.

وی اظهار کرد: اتفاقا این اثر، مستند بسیار خوبی بود و مورد توجه همه کسانی قرار گرفت که آن را دیدند و برای ما کنار گذاشتن آن بسیار دشوار بود ولی به دلیل احترام به جایگاه موسسه عروج فیلم، این کار انجام شد.

مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی عنوان کرد: همکاران ما در موسسه عروج فیلم با یک نامه بسیار محبت آمیز و سراسر عذرخواهی نسبت به جشنواره عنوان کردند که مسایلی نسبت به فیلم دارند که نمی خواهند این مستند در این مقطع نمایش داده شود.

طباطبایی نژاد درباره اینکه چقدر در این دوره از جشنواره آثاری با نگاهی سیاسی را کنار گذاشته اند، توضیح داد: شما خودتان می توانید فیلم های جشنواره را ببینید و از امروز نمایش چند فیلم سیاسی هم شروع می‌شود و می توانید ببینید که جشنواره یک فضای گفتمانی را در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، زیست محیطی و … ایجاد می کند.

وی در پایان گفت: فیلم های ما همه آثاری پرچالش هستند که گفتمان سازی می کنند و ما به رویکرد گفتمان سازی در حوزه سینمای مستند معتقد هستیم. ما در تلاشیم کمترین ممیزی را داشته باشیم و البته هر جشنواره، رویکردی دارد و بر مبنای رویکردش عمل می کند.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »