«تهران‌ در سینما» و «تهران در شعر»

به گزارش هنردستان: دو نشست باقی‌مانده از نشست‌های «تهران‌خوانی با بهاران» با موضوع «تهران در سینما» و «تهران در شعر» برگزار می‌شود.

 نشست «تهران در سینما» روز چهارشنبه ۲۲ آذرماه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ با حضور امیرعلی نجومیان و مسعود امینی در موسسه بهاران با همکاری شنبه‌شهر برگزار می‌شود.  نشست «تهران در شعر» نیز ۲۹ آذرماه با حضور هنگامه آشوری و اندیشه فولادوند برپا می‌شود. دبیری این نشست‌ها بر عهده مجید منصور رضایی است.

در خبر برگزاری نشست‌های «تهران‌خوانی با بهاران» عنوان شده است: اینجا پیوندی است ناگسستنی میان شهر و هنر … شهرها خاستگاه تاریخی هنرمندان و هنرمندان توسعه‌دهنده وجوه برسازنده‌ معنایی و هویتی شهرها هستند. تهران در مقام آن مادرشهر ایرانی، قریب به بیست درصد جمعیت سرزمین را در پس و پیش خود جای داده و آن چنانی در بستر طبیعی‌اش فراپاشیده که امیدی در تنگ و محکم به آغوش کشیدنمان از سویش نمی‌رود.

با این حال و با وجود تمام  برهم ریختگی‌ها، حالا ایامی است که شاهد پا گذاشتن تهران در آستانه‌ هنریم. هنر، شاید به سبب ماهیت میانجی‌گری‌اش، تهران را  از آنی که هست برایمان دوست‌داشتنی‌تر سازد.

از این نظرگاه، «تهران‌خوانی» تلاشی است از برای روشنگری درباره چرایی و چگونگی نسبت تهران با هنر.

موسسه بهاران در خیابان ولیعصر، بالاتر از زرتشت، کوچه نوربخش  واقع است.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »