پوستر «تجربه شرقی» رونمایی شد

به گزارش هنردستان: پوستر مستند «تجربه شرقی» ساخته فاطمه موسوی با طرحی از طاها ذاکر رونمایی شد.

 «تجربه شرقی» مستندی است که به صورت تک نفره در کشور ایتالیا ساخته شده و درباره مهاجرانی است که هر کدام به دلایل متفاوتی به کشور ایتالیا آمده اند و در شهر ونیز رستورانی تاسیس کرده اند و غذاهای سنتی کشورشان را در آن طبخ و معرفی می کنند.

فاطمه موسوی کارگردان، مستندساز، عکاس، نقاش، فیلمنامه نویس و تهیه کننده ایرانی است و از جمله مهم ترین آثار وی می توان به «مستند میراث من آواز» برنده جایزه بهترین کارگردانی جشن خانه سینما و نامزد بهترین کارگردانی جشنواره «سینماحقیقت» ۱۳۹۵ و منتخب و نامزد بهترین کارگردانی جشنواره فیلم کوتاه تهران، منتخب جشنواره برابری اکراین، جشنواره میزانسی آفریقای جنوبی، جشنواره صلح آسیا، منتخب جشنواره پروین اعتصامی اشاره کرد.

همچنین فیلم «پرسوک» منتخب جشنواره سینما حقیقت ۱۳۹۴ بوده است.

این مستندساز جوان «تجربه شرقی» را سال گذشته با حضور سه شخصیت از ملیت های مختلف همچون  ایتالیایی، سوری و افغانستانی با تدوین مریم شاپوریان، صداگذاری حسین قورچیان و تصحیح رنگ سامان مجد وفایی ساخته است.

مستند «تجربه شرقی» در ۲ بخش مسابقه بین الملل و شهید آوینی یازدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت حضور دارد و امروز ۲۲ آذر ماه در سانس ۲۱ در سالن شماره سه پردیس چارسو به نمایش در خواهد آمد.

امتیاز دهید