سه‌گانه جدید «فیلیپ پولمن» منتشر می‌شود

هنردستان: «فیلیپ پولمن» نویسنده سرشناس انگلیسی پس از چند سال انتظارِ هوادارانش اعلام کرد سه‌گانه تخیلی جدیدش را اواخر سال جاری میلادی منتشر می‌کند.

به گزارش هنردستان، «گاردین» نوشت: «فیلیپ پولمن» نویسنده مجموعه رمان پرفروش «نیروی اهریمنی‌اش» که چند سال است به نگارش اثر جدید خود مشغول است، اعلام کرده سه‌گانه «کتاب غبار» را در اکتبر ۲۰۱۷ وارد بازار کتاب جهانی خواهد کرد.

 

«کتاب غبار» نیز همچون «نیروی اهریمنی‌اش» یک سه‌گانه تخیلی است که داستان اولین جلد آن در لندن و آکسفورد رخ می‌دهد.

اولین جلد سه‌گانه قبلی «پولمن» که «سپیده شمالی» نام داشت، در سال ۱۹۹۵ منتشر شد و فروش بالایی را تجربه کرد. رمان‌های «نیروی اهریمنی‌اش» تاکنون به ۴۰ زبان دنیا ترجمه شده و بیش از ۱۷ میلیون نسخه فروش داشته است.

«لایرا بلاکوا» قهرمان مجموعه رمان پیشین «پولمن» در دو جلد اولی «کتاب غبار» نیز ظاهر می‌شود. در این رمان‌ها زندگی «لایرا» در کودکی و ۲۰ سال پس از پایان ماجراهای «نیروی اهریمنی‌اش» روایت می‌شود.

این نویسنده درباره اثر جدید خود گفت:‌ موقع نوشتن این اثر، داستان کم‌کم برایم شفاف و شفاف‌تر می‌شد، اما من همیشه می‌خواستم به آن برگردم و چیزهای بیشتری کشف کنم. محوریت «کتاب غبار» درگیری بین سازمان‌های مستبد است که هرگونه تجسس و پرسش را خفه می‌کنند و آن‌ها که به آزادی فکر و بیان باور دارند.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید