توانایی جسمی بازی در تئاتر را ندارم/ یک فیلمی که ۲۲ فیلم شد

هنردستان: شیرین یزدانبخش که چندین پیشنهاد حضور و ایفای نقش در تئاتر را داشته است، درباره بازی نکردن خود بر صحنه تئاتر تأکید کرد که توانایی جسمی بازی در تئاتر را ندارد.

به گزارش هنردستان، شیرین یزدانبخش که یکی از چهره های محبوب خانواده تئاتر ایران است، طی سال های اخیر حضور درخشانی در عرصه سینما داشته و به نقش آفرینی در فیلم های متعددی از کارگردان های شناخته شده سینمای ایران پرداخته است.

 

وی بعد از حضور موفق خود در عرصه بازیگری سینما با پیشنهادهای مختلفی برای حضور و ایفای نقش در عرصه تئاتر مواجه شده ولی تا به امروز در عرصه بازیگری تئاتر حضور پیدا نکرده است.

یزدانبخش درباره اینکه چرا با وجود پیشنهاد بازی بر صحنه تئاتر تا به امروز تصمیمی برای این حضور نگرفته است، گفت: تئاتر وقت گیر است و بعد از چند ماه تمرین باید هر شب هم در قالب اجرای عمومی به صحنه برود. من متأسفانه انرژی و توان جسمانی لازم برای طی کردن این روند را در خود نمی بینم.

وی ادامه داد: البته بازی در فیلم سینمایی هم برای من سخت است اما مانند تئاتر نیازمند انرژی و توان جسمانی نیست. در تئاتر بعد از پایان مدت زمان تمرین تازه باید به صورت جدی و با انرژی هر شب به صحنه رفت و این امر نیازمند توان جسمانی است.

بازیگر برنده سیمرغ جشنواره فیلم فجر با اشاره به پیشنهادهایی که از سوی کارگردان های تئاتر برای حضور وی در آثارشان می شود، اظهار کرد: من برای اینکه به تئاترهای عزیزانی که به من پیشنهاد بازی می دهند آسیب نزنم و به قولی کارشان را خراب نکنم، با خلوص نیت به آنها می گویم که به لحاظ جسمانی توانایی بازی در تئاتر را ندارم. عزیزان هم ناراحت نمی شوند و حرف من را می پذیرند.

یزدانبخش تأکید کرد: البته امیدوارم مانند بازی در فیلم، در تئاتر هم در عمل انجام شده قرار نگیرم چون در ابتدا قرار بود فقط در ۱ فیلم بازی کنم که حالا تبدیل به بازی در ۲۲ فیلم شده است.

وی در پایان تصریح کرد: بچه های تئاتر محبت می کنند و به من پیشنهاد بازی می دهند و من هم شرمنده آنها می شوم و از اینکه نمی توانم پاسخ مثبت به آنها بدهم، خجالت می کشم.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید