دلایل داوری شدن «بانو قدس ایران» در «سینماحقیقت» اعلام شد

به گزارش هنردستان: شهنام صفاجو مدیر روابط عمومی یازدهمین جشنواره «سینماحقیقت» از دلایل داوری و نامزد شدن «بانو قدس ایران» در این جشنواره سخن گفت.

شهنام صفاجو مدیر روابط عمومی یازدهمین جشنواره «سینماحقیقت» درباره نامزدی مستند «بانو قدس ایران» که در خبرهای اولیه اعلام شده بود از بخش داوری کنار گذاشته شده است، گفت: این فیلم به کارگردانی مصطفی رزاق کریمی در موعد مقرر در جشنواره ثبت نام و هیات انتخاب آن را برای حضور در این جشنواره انتخاب کرده بودند و در جدول برنامه های جشنواره «سینماحقیقت» نیز گنجانده شده بود اما در نمایش اولیه تهیه کننده این اثر بنا به دلایلی اعلام کرد که قصد نمایش فیلم را در این جشنواره ندارد در چنین شرایطی طبیعی است که فیلم مورد داوری هم قرار نمی گرفت.

وی افزود: در فاصله نمایش اول و دوم «بانو قدس ایران» و قبل از دومین نمایش فیلم در جشنواره که قبلا طبق جدول اعلام شده بود، تهیه کنندگان این اثر تصمیم گرفتند فیلم را در یک نوبت به نمایش بگذارند تا مورد داوری قرار بگیرد بر همین اساس به دلیل اینکه این فیلم به نمایش درآمد مورد داوری هم قرار گرفت.

صفاجو در پایان گفت: طبیعی است که اگر فیلمی به نمایش گذاشته نشود مورد داوری قرار نمی گیرد اما اگر در جشنواره اکران شود داوران به قضاوت آن خواهند پرداخت. «بانو قدس ایران» در چند بخش هم نامزد دریافت جایزه شده است ضمن اینکه کارگردان این اثر حدود ۲ سال و نیم برای این اثر زحمت کشیده است بنابراین نباید به راحتی از کنار زحمت های یک گروه فیلمسازی گذشت.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »