نامزدهای گریم اسکار معرفی شد

به گزارش هنردستان: آکادمی اسکار دیروز سه شنبه اعلام کرد ۳۴۱ فیلم در رقابت برای بخش بهترین فیلم در نودمین دوره آکادمی اسکار حضور دارند.

به نقل از اسکرین دیلی، برای حضور در بخش رقابت بهترین فیلم، فیلم‌ها باید تا نیمه شب ۳۱ دسامبر در ایالت لس‌آنجلس اکران شده و حداقل هفت روز روی پرده بوده باشند.

بر مبنای قوانین آکادمی، فیلم بلند فیلمی است که حداقل بیش از ۴۰ دقیقه باشد و باید به صورت ۳۵ یا ۷۰ میلیمتری یا با کیفیت دیجیتال برای نمایش در سینماها ساخته شده باشد.

فیلم‌های بلندی که نخستین اکران عمومی خود را به هر دلیل در فرمی غیرسینمایی تجربه کرده باشند در هیچ بخش آکادمی اسکار امکان حضور نخواهند یافت.

در عین حال هفت فیلم بلند در بخش گریم چهره و مو انتخاب شده‌اند که یکی از آنها فیلم ماوراءالطبیعی «نور» با بازی ویل اسمیت و جوئل ادگرتون است. دیگر عناوین منتخب برای این بخش «تیره‌ترین ساعت»، «روح در پوسته»، «محافظان کهکشان۲»، «من، تونیا»،‌ «ویکتوریا و عبدل » و «شگفت» هستند.

از همه اعضای شاخه گریم چهره و موی آکادمی دعوت خواهد شد تا روز ۶ ژانویه،  ۱۰ دقیقه تخصصی از هر یک از این فیلم‌ها را  تماشا کنند.

پس از نمایش این فیلم‌ها، اعضا سه فیلم را از این میان انتخاب می‌کنند تا وارد رقابت اصلی اسکار شوند.

آکادمی ۲۳ ژانویه ۲۰۱۸ اسامی نامزدهای نودمین دوره اسکار را اعلام می‌کند و ۴ مارس در مراسم رسمی برندگان خود را خواهد شناخت.

امتیاز دهید