نشان جایزه پژوهشی سال به موزه سینما رسید

به گزارش هنردستان: مراسم اختتامیه نخستین دوره جایزه پژوهش سینمایی سال برگزار شد و برترین ها در بخش های مختلف معرفی شدند.

 مراسم اختتامیه نخستین دوره جایزه پژوهش سینمایی سال عصر امروز سه شنبه ۲۸ آذرماه در موزه سینما برگزار شد.

در این مراسم اسماعیل بنی اردلان دبیر نخستین دوره جایزه پژوهش سینمایی سال بیان کرد: جایزه پژوهش سینمایی به واقع یک پروسه پژوهشی را طی کرد و ما طی این پروسه باید به این نتیجه می رسیدم که مساله و هدفمان چیست و به کجا می خواهیم برویم.

وی گفت: این سوالات از یک سال و اندی پیش به همت آقای حیدری خلیلی که آن زمان در سازمان سینمایی بود، مطرح شد. ما ابتدا باید می دیدیم چه کسانی در جامعه، پژوهش می کنند و نشست هایی را با آنها برگزار کردیم تا به یک تعریف برسیم.

بنی اردلان اظهار کرد: قدم اول این بود که پژوهش های جزیره ای جمع آوری شود و بعد باید در مسیر سینمای جهانی حرکت می کردیم و به این سوال می رسیدیم که چه سهمی در سینمای جهان داریم.

دبیر جایزه پژوهش سینمایی سال یادآور شد: ما یک شورای علمی و هیات داوران داشتیم که در آن ترکیبی را رعایت کردیم که یک استاد از خانه سینما، یک استاد از دانشگاه و یک استاد هم به صورت مستقل در شورا حضور یابد.

در این مراسم در بخش مقالات، محسن آقایی جشوقانی شایسته تجلیل شد.

در بخش موسسات و پژوهشکده ها، ضمن قدردانی از مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت ارشاد تجلیل شد.

در بخش پایان نامه، زینب قاضی زاده هاشمی تجلیل شد.

در بخش پژوهش مستقل سیدمحسن علوی پور و داوود ضامنی به طور جداگانه مورد تجلیل قرار گرفتند.

در پایان این مراسم نشان نخستین دوره جایزه پژوهشی سینمایی سال به موزه سینما اهدا شد.

در این مراسم اعلام شد که امسال جایزه ویژه پژوهش برگزیده سال به کسی اختصاص نیافته است.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »