اعلام سیاست شبکه دو سیما در ساخت سریال‌ها

به گزارش هنردستان: محمدرضا جعفری جلوه مدیر شبکه دو سیما سیاست های ساخت سریال در این شبکه را در راستای تحکیم خانواده، مسئولیت پذیری اجتماعی و… اعلام کرد.

 به نقل از روابط عمومی شبکه دو، محمدرضا جعفری جلوه مدیر شبکه دو سیما به همراه جمعی از مدیران شبکه از پشت صحنه سریال «هست و نیست» بازدید و درباره روند ساخت سریال، مراحل پیشرفت قصه و… با حسین سهیلی زاده کارگردان و محسن شایانفر تهیه کننده این سریال گفتگو کرد.

مدیر شبکه دو سریال «هست و نیست» را اثری دانست که می توان بار دیگر قصه های واقعی زندگی را در آن یافت و بیان کرد: قصه این سریال قصه طمع و سوداگری از یک سو و زلالی و صمیمیت از سویی دیگر است و روایت قرار گرفتن آدمی بر سر دو راهی خطیر انتخاب است که همه انسان ها در طول زندگی خود به نوعی با آن مواجه می شوند. دو راهی که گاهی تفکیک راه از بی راه و درست از نادرست در آن چندان آسان نیست اما وقتی انسان توفیق انتخاب سره از ناسره را پیدا کند به زندگی معنایی دوباره بخشیده است.

جعفری جلوه اضافه کرد: امیدواریم «هست و نیست» از جمله سریال های جذاب ما باشد و با توجه به گروه سازنده اش نقش آفرین باشد.

وی همچنین درباره سیاست های شبکه دو در زمینه تولید سریال اظهار کرد: شبکه دو با توجه به تعریفی که به عنوان شبکه «زندگی» دارد و به خانواده، مسایل آن و اجزا و اقشار شکل دهنده اش توجه بیشتری می کند، طبیعی است که همین محوریت در آثار نمایشی هم بروز آشکارتری یابد.

مدیر شبکه دو در ادامه گفت: ما باید بکوشیم به خانواده ای که امروز در جهان معاصر دستخوش آسیب ها و چالش ها قرار گرفته آرامش دهیم و معتقدیم مهمترین کاری که باید انجام داد این است که خانواده را بر سر نقش های موثر و طبیعی خودش بازگردانیم. اگر خانواده نقش های گوناگون خود را در همه حیطه های عاطفی، فرهنگی، هویتی، مسئولیت پذیری، اجتماعی و انگیزه های تلاش اقتصادی به درستی ایفا کند روندی بهتر در کلیت جامعه حاصل خواهد شد. بازگشت به خانواده، تحکیم خانواده و قدرت عمل خانواده تعیین کننده است. لذا تولید آثار نمایشی که بتواند ضمن حاصل کردن حال خوب برای خانواده نقش های اساسی آن را بازخوانی کند، قطعا حرکت ارزشمندیست. شبکه دو احساس می کند این وظیفه را بیش از همه بر عهده دارد لذا در برنامه های نمایشی هم در همین راستا حرکت می کند و امیدواریم که پیوسته بتوانیم آثار خوب و ارزشمندی را به مخاطبان خود تقدیم کنیم.

در جریان این دیدار، چند پلان از سریال «هست و نیست» در حضور مهمانان و عوامل فیلمبرداری شد که طی آن فرهاد قائمیان و نگار عابدی مقابل دوربین حسین سهیلی زاده قرار گرفتند.

بنا بر برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر است این سریال از ۷ بهمن ماه روانه آنتن شبکه دو سیما شود.

امتیاز دهید