هفته آینده جلسات شورا برگزار می‌شود/ انجمن‌ها در اولویت هستند

به گزارش هنردستان: ابراهیم حقیقی رییس جدید شورای عالی خانه هنرمندان ایران اعلام کرد اولویت برنامه ها در شورا، انجمن‌ها و خانه‌های هنرمندان در سراسر کشور است.

ابراهیم حقیقی که به تازگی و بعد از ریاست محمد سریر بر شورای عالی خانه هنرمندان ایران این مسئولیت را برعهده گرفته است گفت: خانه هنرمندان ایران در سال‌های اخیر  برنامه مرتبی داشته و ما هم طبق همان برنامه و اولویت‌ها رو به جلو حرکت خواهیم کرد.

وی افزود: اولویت‌های ما در خانه هنرمندان ایران، انجمن ها و خانه های هنرمندان در سطح کشور است بنابراین در شروع کار به این دو مورد خواهیم پرداخت.

رییس شورای عالی خانه هنرمندان ایران تاکید کرد: خوشبختانه در مدتی که دکتر سریر در این مسند حضور داشتند کمیسیون‌هایی تشکیل شده که اعضای هیات مدیره و تعدادی از مدیران انجمن ها نیز در این کمیسیون‌ها حضور دارند و آیین  نامه ها و برنامه هایی در حال تدوین است که نظم بیشتری به خانه هنرمندان داده شود تا برنامه های آینده را پیش بینی کرده و جزو دستور کار اعضای خانه هنرمندان و مدیران آن قرار دهند.

وی همچنین خبر داد: نشست های بعدی شورای عالی به تصویب و اجرایی کردن این لایحه‌ها اختصاص خواهد داشت.

حقیقی در مورد تغییرات در خانه هنرمندان گفت: نیازی به تغییرات خاصی در خانه هنرمندان نیست زیرا برنامه هایی که تاکنون انجام شده برنامه های پرمخاطبی بوده است. البته انجمن ها باید بتوانند کارهای خود را بهتر و شاخص تر انجام دهند زیرا این انجمن ها و خانه ها در سطح کشور اعضای زیادی دارند. اعضای انجمن ها از ۱۰۰۰ نفر تا ۵۰۰۰ نفر بوده و در حقیقت مخاطبان اصلی خانه هنرمندان این اعضا هستند.

وی با تاکید بر اینکه خانه هنرمندان ایران قرار نیست با سلیقه فردی اداره شود، گفت: زمانی هم بوده که خانه هنرمندان با سلیقه فردی مدیرعامل اداره می‌شده که به واقع آن زمان، دوران ضعف خانه هنرمندان بوده است ولی در این سال ها شورای عالی که ۱۲ نفر عضو ثابت دارد و تعدادی هم مدعوین آن هستند که از اعضای هنرمند و با سابقه‌اند در کنار مدیریت خانه بوده و همفکری ها همیشه در شورای عالی خانه هنرمندان اتفاق افتاده و می‌بایست ادامه داشته باشد.

رییس جدید شورای عالی خانه هنرمندان ایران تصریح کرد: تغییرات در خانه هنرمندان مبتنی بر آیین نامه هایی خواهد بود که قرار است در کمیسیون به تصویب برسد. نظر من به عنوان رییس شورای عالی خانه هنرمندان به تصمیم گیری و تکیه بر خردجمعی است، زیرا رفتار فردی به ناگزیر انسان را دچار سلیقه های تک محور کرده و این راه اشتباه است.

حقیقی در پایان گفت: هفته آینده اولین جلسات شورای جدید برگزار می‌شود و اخبار آن نیز به مخاطبان اطلاع‌رسانی خواهد شد.

امتیاز دهید