یلدا در تهران با تار رامیز قلی‌اف رنگ موسیقی گرفت

به گزارش هنردستان: یلدای آذری‌ها با تار رامیز قلی‌اف و نوای ارکستر فرهنگ و هنر طی ۲ شب در تالار وحدت برگزار شد.

 کنسرت ارکستر سمفونیک فرهنگ و هنر با حضور رامیز قلی‌اف در شب یلدا ۳۰ آذر و یکم دیِ ۱۳۹۶ در تالار وحدت برگزار شد.

در این اجراها علی اکبر قربانی و شهرام توکلی رهبران ارکستر بودند و نیما زاهدی به عنوان کنسرت مایستر ارکستر را همراهی کرد.

همچنین چهار قطعه‌ باکلام نیز اجرا شد که خوانندگی آن‌ها را رشید وطن دوست به عهده داشت.

این ارکستر از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۶ تشکیل شده بود.

نوای ارکستر سمفونیک فرهنگ و هنر در این کنسرت با نوایِ تارِ رامیز قلی‌اف در هم آمیخته شد و او به عنوان سولیست ارکستر را همراهی کرد.

این کنسرت شامل ۲ بخش بود که در بخش نخست آن این آثار اجرا شدند: «رِنگ از اپرای کوراوغلو» از اوزیر حاجی بیک‌اف، «ایلک محبت» از قنبر حسینلی، «آداجیو» و «رقص» از گارا گارایف، «چارداش» و «زوربای یونانی» از ویتوریو مونتی، «وطنیمدیر» از سلیمان علی عسگراف به خوانندگی رشید وطن دوست، «عزیز شهر» از توفیق قلی‌اف به خوانندگی رشید وطن دوست، «دوشونجه» از آذر رضایف، «روندلوتو» از سردار فرج‌اف و «گنجلیک رقصی» از اشرف عباس‌اف.

همچنین در بخش دوم این قطعه‌ها اجرا شد: «آرازباری» از اوزیر حاجی بیک‌اف، «آی ایشیقیندا» از قنبر حسینلی، «سرناد» از فرانتس شوبرت، «رقص آندُلس» از روبین اشتاین، «سنه‌ده گالماز» از توفیق قلی‌اف به خوانندگی رشید وطن دوست، «آریای عسگر» از اوزیر حاجی بیک‌اف به خوانندگی رشید وطن دوست، «قرنفیل» از واصف آدی‌گوزلف، «رقص مجار» از یوهان برامس و «قایتاقی» از سعید رستم‌اف.

در شب نخستِ اجرای ارکستر سمفونیک فرهنگ و هنر، فرهاد فخرالدینی به عنوان مهمان ویژه حضور داشت.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »