امیر سیدزاده مجوز ساخت «داستان سیاوش» را گرفت

هنردستان: امیر سیدزاده تهیه‌کننده آثاری همچون «شماره 17 سهیلا» و «مادر قلب اتمی» پروانه ساخت فیلم «داستان سیاوش» را براساس فیلمنامه‌ای از امیر اسکندری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرد.

به گزارش  هنردستان، «داستان سیاوش» را امیر اسکندری به عنوان اولین کار بلند سینمایی خود برای حضور در گروه هنر و تجربه کارگردانی می‌کند. این فیلم درامی مهیج را در مرز بین واقعیت و خیال به تصویر می‌کشد.

 

قرار است امیر جعفری، ویشکا آسایش و هستی مهدوی فر در این فیلم به ایفای نقش بپردازند. سایر بازیگران و عوامل این فیلم نیز متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

امیر سیدزاده جزو معدود تهیه‌کنندگانی است که تاکنون با سرمایه‌گذاری شخصی خود، کارگردانان اول مطرحی را به جامعه سینمایی ایران معرفی کرده است.

او پیش از این تهیه‌کنندگی آثار مطرحی همچون «مادر قلب اتمی» به کارگردانی علی احمدزاده، «زندگی جای دیگریست» ساخته منوچهر هادی و «آمین خواهیم گفت» به کارگردانی سامان سالور  را در کارنامه خود دارد.

سیدزاده همچنین با دو فیلم «شماره 17 سهیلا» به کارگردانی محمود غفاری در بخش سودای سیمرغ و «خاطرات پاییزی» ساخته علی فخر موسوی در بخش هنر و تجربه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت.

 

منبع: خبرگزاری ایلنا

امتیاز دهید
تئاتر

روایتی از نمایش «رضا»

امیرحسین آقایی درباره جذابیت‌های انتخاب نمایشنامه «رضا» و اجرای آن گفت: نمایشنامه در کارگاهی که سال 91 جابر رمضانی برگزار کرده بود نگاشته شد و

ادامه مطلب »
سینما و تائاتر

امین تارخ درگذشت

امین تارخ یکی از بازیگران پیشکسوت و با سابقه سینما و تئاتر امروز 2 مهر ماه 1401 درگذشت امین تارخ ۲۰ مرداد ۱۳۳۲ در محلهٔ

ادامه مطلب »