عاشق برنامه‌های گفتگومحور تلویزیونم

به گزارش هنردستان: مجید واشقانی از اولین اجرای جدی خود گفت و اینکه گاهی در شیوه اجرایش از کامبیز دیرباز مشورت می گیرد.

مجید واشقانی مجری برنامه «پنجره ها» درباره این برنامه که مدتی است از شبکه آموزش سیما روی آنتن می رود، گفت: ما سیاست هایی برای برنامه «پنجره ها» داشتیم و اهدافی در نظر گرفته بودیم که تاکنون ۲۰ درصد آنها اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: ما دست و پا نمی زنیم که برنامه دیده شود و سعی می کنیم مهمانانی را که دعوت می کنیم کمتر به برنامه های دیگر رفته باشند و افرادی باشند که بتوانیم با آنها خاطره‌بازی کنیم به طور مثال فواد بابان، امیرشهاب رضویان و مادرش و یا دیگر چهره هایی که مهمان این برنامه شدند پیشکسوت هایی بوند که کوله باری از خاطره هستند و ما از گذشته ها با آنها حرف زدیم. ما مهمانانی را که به برنامه های دیگر رفته اند دوباره به «پنجره ها» نمی آوریم چون نمی خواهیم این شیوه را دنبال کنیم که چهره ها از شبکه ای به شبکه دیگر می روند.

این بازیگر عنوان کرد: البته هر مهمانی که وارد قاب تلویزیون می شود محترم است اما ما مهمانان کمتر دیده شده را به برنامه می آوریم. ما زمانی فقط چند شبکه تلویزیونی داشتیم که آن چند شبکه هم اینقدر درگیر مهمان بازی نبودند از طرفی شبکه‌های اجتماعی هم اینقدر در دسترس نبود که مخاطبان بتوانند اشخاصی مثل احترام برومند را بشناسند و حالا ما چنین افرادی را به برنامه دعوت می کنیم تا از خاطرات نگفته شان بگویند.

وی با اشاره به اینکه در اولین اجرای جدی خود سعی دارد به بهترین شکل کار را جلو ببرد، اظهار کرد: شاید ما در برنامه هنوز ناپختگی هایی هم داشته باشیم با این حال برنامه بیشتر که پیش برود بهتر خواهد شد.

واشقانی اضافه کرد: شبکه آموزش چندین سال است که فعالیت دارد و برنامه موفقی مثل «رادیو هفت» را داشته است و ما می خواهیم به این نقطه برسیم که یک برنامه محترم و شریف داشته باشیم. در این مسیر اجرای خود من در برنامه پخته تر خواهد شد. درست است که آزمون و خطا می کنم اما من وارد هر حوزه ای می شوم به صورت جدی کار می کنم.

این بازیگر که پیش از این نقش احسان علیخانی را به عنوان مجری در سریال «دیوار شیشه ای» بازی می کرد، اظهار کرد: من در آن سریال نقش بازی کردم و در این برنامه نقش یک مجری واقعی را دارم اما آن نقش به من کمک بسیاری کرد. یکی از دوستانم که خیلی در این موارد از او کمک می گیرم کامبیز دیرباز است، او وقتی بازی مرا در سریال «دیوار شیشه ای» می دید به من پیشنهادات و انتقاداتی هم ارایه کرد مثلا در بازی هایم می گفت که به عنوان یک مجری زیاد اخم می کنم و باید با روی گشاده تری از مهمان استقبال کنم در اجرای این برنامه هم خیلی به من کمک کرد و نظرش برای من مهم بود.

واشقانی در پایان درباره اینکه خودش چقدر برنامه های گفتگومحور را دنبال می کند، بیان کرد: من عاشق برنامه های گفتگومحور تلویزیون هستم حتی اگر مجری خوبی نداشته باشد. برنامه هایی مثل «نود»، «حالا خورشید»، «چشم شب روشن» و «ماه عسل» را هم معمولا دنبال می کنم چون مجریان بسیار توانمندی دارد.

امتیاز دهید