«کالیوه» برای میلاد حضرت مسیح می‌نوازد

به گزارش هنردستان: سرپرست گروه موسیقی «کالیوه» در آستانه برگزاری تازه‌ترین کنسرت این مجموعه از رونمایی ساز دف ویژه با امضای تعدادی از هنرمندان جهان با هدف ارایه مفهوم صلح و دوستی خبر داد.

سارا احمدی سرپرست گروه «کالیوه» با اشاره به تازه‌ترین فعالیت‌های این گروه موسیقایی بیان کرد: ساعت ۲۱:۳۰ روز نهم دی ماه تازه‌ترین کنسرت گروه با عنوان «نغمه‌های مشرق زمین» در تالار وحدت تهران برگزار می شود که در این کنسرت ضمن اجرای قطعات مختلفی که در نظرگرفته ایم از ساز دفی که توسط تعدادی از هنرمندان شرکت کننده در فستیوال «فرهنگ های دوستی ملل» مکزیکوسیتی به امضا رسیده در حضور مهمانان ویژه رونمایی می‌شود.

وی ادامه داد: کنسرت گروه «کالیوه» در حالی برگزار می شود که این مجموعه برنامه های ویژه ای را به مناسبت آغاز سال نو میلادی و میلاد حضرت عیسی (ع) طراحی کرده که طی آن قطعاتی از موسیقی محلی کردی، لری، خراسانی، آذری و همچنین قطعاتی از موسیقی‌های ارمنی، افغانستانی، تاجیکی، هندی و ترکی اجرا می شود. البته در بخش اول کنسرت قطعه‌های آذری «گلابتون» و «آیریلیق» با صدای علی تنها، قطعه های لری «کام دنیا»، «بابا پیره»، «آرام جان» با صدای علی نادری، قطعه خراسانی «میون ایلم»، «ارمان ارمان»، «خه وورادکم» با صدای محسن میرزازاده، قطعه کردی «شمام»، «هوگول و ریحان»، «کیژی کردستان» با صدای فوآد پیشوا اجرا می‌شود.

سرپرست گروه موسیقی «کالیوه» در توضیح بخش دوم کنسرت گفت: بخش دوم کنسرت از قطعات ارمنی، هندی، افغانستانی، تاجیکی، پاکستانی، ترکیه و آذربایجان تشکیل شده است. قطعه های ارمنی «در آرزوی آنی» و «من ارمنی هستم» با صدای ادوارد آبراهمیان، قطعه های هندی و پاکستانی «خواجا مری خواجا»، «بیایید بیایید»، «ای ساروان» با صدای کبیر معصومی، قطعه ترکی استانبولی «یالان دنیا» با صدای علی تنها، قطعه‌های افغانستانی و تاجیکی «شهر خالی»، «لیلی جان»، «یک دانه گل» با صدای عارف جعفری و قطعه پایانی «نام جاوید ای وطن» با خوانندگی همه خوانندگان برنامه هایی هستند که در تازه ترین کنسرت گروه «کالیوه» با تغییراتی جدید روی صحنه می‌رود.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »