نمی‌توانم ناراحتی خود را از دیده‌نشدن «کاناپه» پنهان کنم

هنردستان: کیانوش عیاری گفت: با وجود انتظار و پیش‌بینی قبلی اما نمی‌توانم ناراحتی خود را از دیده نشدن فیلم «کاناپه» در جشنواره فیلم فجر پنهان کنم.

 

به گزارش هنردستان، کارگردان فیلم سینمایی «کاناپه» که در مراسم افتتاحیه جشنواره سی‌وپنجم فیلم فجر چند بار از او یاد شد، درباره حضور نداشتنش در جشنواره و یادشدن‌های این‌چنینی بیان کرد:‌ به رغم اینکه می‌دانستم احتمال نمایش فیلم «کاناپه» در جشنواره بسیار بسیار کمرنگ است و از نظر روحی آمادگی برخورد با این مسئله را داشتم اما ناراحتی خودم را در ارتباط با دیده‌نشدن فیلم «کاناپه» در جشنواره نمی‌توانم پنهان کنم.

 

او افزود: امیدوارم در آینده شرایطی پیش آید که «کاناپه» نه به خاطر بدعت مسئله حجاب بلکه به خاطر خود فیلم دیده شود.

عیاری ادامه داد: گمان می‌کنم من هم مثل هر فیلمساز دیگری تشنه این هستم که واکنش مخاطبان را از تماشای فیلمم ببینم چون درست در بزنگاه دیده‌شدن توسط تماشاگر است که یک کارگردان به نتیجه‌گرفتن یا نگرفتن فیلمش واقف می‌شود.

وی اضافه کرد: بنابراین با توجه به شرایطی که از وضعیت فیلم «کاناپه» می‌دانستم حتی به بازیگران زن هم گفته بودم که اگرچه موهایتان را می‌تراشید اما به جای آن چیزی به شما نخواهد رسید و به آن دلخوش نباشید.

این کارگردان سینما که در روزهای گذشته مشغول تدوین فیلم «کاناپه» بود همچنین گفت: تدوین این فیلم تمام شده و زمان فعلی آن ۱۱۵ دقیقه است. در چند روز آینده هم صداگذاری آن آغاز می‌شود.

او در پاسخ به اینکه مدت زمان فیلم نسبت به آنچه در ابتدا بوده و هیأت انتخاب دیده است خیلی کم شده است، تأکید کرد: زمان فیلم اصلا کوتاه نشده چون آنچه تاکنون دیده شده راف‌کات بوده است و به این ترتیب نسخه ۱۶۶ دقیقه‌ای پس از تدوین ۱۱۵ دقیقه شده است. البته اگر در زمانی که هیأت انتخاب فیلم ها را می‌دید، یکی، دو روز فرصت بیشتر داشتم یک نسخه ۱۳۰ دقیقه‌ای را می‌توانستم در اختیار کمیته انتخاب بگذارم هر چند ظاهرا راف کات بودن فیلم دلیل حذف «کاناپه» از جشنواره نبوده است.

در مراسم افتتاحیه جشنواره فجر علاوه بر اینکه طاها ذاکر جایزه خود را به این فیلمساز اهدا کرد، فرهاد توحیدی هم خطاب به وزیر علاوه بیان مطالباتی، به وضعیت فیلم عیاری هم اشاره کرد که صحبت‌های این دو هنرمند در زمان پخش تلویزیونی به صورت خلاصه و حذف شده بازپخش شده است.

بنا بر این گزارش، در فیلم «کاناپه» کیانوش عیاری، زن‌های بازیگر مقابل محارمشان در خانه، کلاه‌گیس دارند.

دبیر جشنواره‌ فیلم فجر هم در اظهارنظری اعلام کرده بود که تصمیم‌گیری درباره‌ نمایش فیلم «کاناپه» به مراجع بالاتر برمی‌گردد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید