«جنگ ستارگان» با هجوم فیلم‌های جدید روبه‌رو شد

به گزارش هنردستان: «جنگ ستارگان: آخرین جدای» با اکران فیلم‌های جدید هرچند با کاهش فروش چشمگیری روبه‌رو شد، اما همچنان در صدر جدول فروش جای دارد.

 به نقل از اسکرین دیلی، با شروع اکران فیلم‌های «جومانجی: به جنگل خوش آمدید»، «آوازخوان حرفه‌ای ۳» و «بزرگ‌ترین شومن»، «جنگ ستارگان» با کاهشی ۶۸.۹ درصدی از نظر فروش باکس‌آفیسی روبه‌رو شد. این در حالی است که این فیلم در آخر هفته پیش به دومین فیلم همه تاریخ از نظر اولین فروش آخر هفته بدل شده بود.

این فیلم علمی-تخیلی با فروش ۶۸.۵ میلیون دلار دیگر فروشش در آمریکا را به ۳۶۵.۱ میلیون دلار رساند تا در ۱۰ روز اکرانش در آمریکا این فروش را ثبت کند. این فیلم با این فروش چهارمین فیلم پرفروش سال شد و پشت سر «محافظان کهکشان ۲» با فروش ۳۸۹.۸ میلیون دلار ، «زن شگفت انگیز» با فروش  ۴۱۲.۶ میلیون دلار و «دیو و دلبر» با فروش ۵۰۴ میلیون دلار قرار گرفت.

محصول کمپانی لوکاس‌فیلم با فروش ۷۴۵.۴ میلیون دلار در سطح جهانی، همچنان به فروش خود ادامه می‌دهد و در انتظار تعطیلات آخر سال است تا فروش خود را افزایش دهد.

در عین حال سه فیلم جدید این آخر هفته بلافاصله در ردیف پنج فیلم بالای جدول فروش قرار گرفتند. «جومانجی به جنگل خوش آمدید» محصول سونی با فروش ۳۴ میلیون دلار در ۳۷۶۵ سالن سینما در ۳ روز در مقایسه با فیلم اصلی که سال ۱۹۹۵ با بازی رابین ویلیامز فقید در نقش اصلی ۱۱.۱ میلیون دلار فروخته بود، جایگاه قابل توجهی کسب کرده است. در فیلم جدید دوین جانسون ملقب به راک، کوین هارت، جک بلک و کرن گیلان بازی کرده‌اند که چهار نوجوانی هستند که با یک گیم‌بورد قدیمی در جنگل گم شده بودند.

«آوازخوان حرفه‌ای ۳» سومین و آخرین فیلم از مجموعه فیلم‌هایی درباره ترانه‌خوانی که توسط یونیورسال ساخته شده با اولین اکرانش در مکان سوم جای گرفت و ۲۰.۵ میلیون دلار با نمایش در ۳۴۴۷ سالن سینما فروخت. آنا کندریک و ربل ویلسون بار دیگر در این فیلم بازی کرده اند. با این حال این فیلم در مقایسه با قسمت قبلی که در ماه می ۲۰۱۵ بیش از ۶۹ میلیون دلار فروخته بود، فروشی ۳۰ درصدی را تجربه کرده است. آن فیلم در مجموع ۱۸۴.۳ میلیون دلار در آمریکای شمالی فروخته بود.

«بزرگ ترین شومن» محصول فاکس با بازی هیو جکمن در مکان چهارم قرار گرفت و ۸.۶ میلیون دلار با نمایش در ۳۰۰۶ سالن سینما فروخت. این فیلم فروشش را در پنج روز به ۱۳.۲ میلیون دلار رساند.

فیلم جدید دیگر «کوچک‌سازی» فیلم طنزی از پارامونت که به فصل جوایز سینمایی چشم دوخته و ساخته الکساندر پین با بازی مت دیمون، کریستن ویگ، هونگ چاو  و کریستوف والتز است نیز با فروش ۴.۶ میلیون دلاری در جایگاه هفتم قرار گرفت.

در همین حال «پست» ساخته استیون اسپیلبرگ با بازی مریل استریپ و تام هنکس که در تنها ۹ سالن سینما اکرانی محدود داشت توانست با متوسط بسیار خوب ۵۵ هزار دلار از هر پرده کار خود را آغاز کند.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »