تشکیل جلسه برای صیانتِ آثار سینمایی از خطر قاچاق

به گزارش هنردستان: روز گذشته با حضور سرپرست مجتمع قضایی ارشاد،دبیرکل ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری و رییس هیات مدیره جامعه صنفی تهیه کنندگان جلسه ای جهت جلوگیری از قاچاق فیلم‌ها برگزار شد.

 به نقل از کمیته اطلاع رسانی ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری، صبح روز گذشته سوم دی ماه جلسه ای با حضور حجت الاسلام و المسلمین منصوری سرپرست مجتمع قضایی ارشاد، مهدی یزدانی دبیرکل ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری، سرهنگ سعید راستی رییس مرکز عملیات پلیس امنیت تهران بزرگ، سیدضیاء هاشمی رییس هیات مدیره جامعه صنفی تهیه کنندگان، محمدحسین فرح‌بخش تهیه‌کننده سینما در راستای حفظ ارکان خانواده و جلوگیری از قاچاق فیلم‌های ایرانی و خارجی و مراقبت از امنیت سرمایه‌گذاری در حوزه سمعی و بصری در دفتر ریاست مجتمع قضایی برگزار شد.

آثار غیرمجازِ مستهجن و غیراخلاقی و تکثیر و توزیع محصولات فرهنگی بدون رعایت حقوق صاحبان آثار داخلی و خارجی که به اقتصاد صنعت سینما و تصویر ضربات مخرب وارد می کنند یکی از موضوعات مهم این جلسه بود.

‏‎درخواست اصلی تهیه کنندگان سینما و مسئولان حاضر در این جلسه از سرپرست مجتمع قضایی ارشاد، برخورد تخصصی با قاچاق کالای فرهنگی بود که حجت الاسلام و المسلمین منصوری در این زمینه عنوان کرد: باید یک شعبه خاص برای رسیدگی به پرونده قاچاق محصولات فرهنگی ایجاد تا همه پرونده‌ها به یک مکان ارجاع شود و بتوان به راحتی آنها را بررسی و مطالبه کرد تا پرونده قاچاق محصولات فرهنگی که اخیراً توسط پلیس امنیت تهران و ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری جمع آوری شده بود مجددا مورد بررسی قرار گیرد.

در این جلسه مصوب شد تمام فعالیت های اجرایی، عملیات‌ها و طرح ها با هماهنگی سرپرست مجتمع قضایی ارشاد انجام شود و حجت الاسلام و المسلمین منصوری بر انجام عملیات ها نظارت داشته باشند.

همچنین مقرر شد از سوی ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری به مجتمع قضایی نماینده ای جهت پیگیری و انجام عملیات با سرعت بیشتر معرفی شود و جلسات منظم ماهانه ستاد صیانت باحضور حجت الاسلام و المسلمین منصوری برگزار شود.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »