پویش “طهروون بپوشیم” به کاخ گلستان رسید

به گزارش هنردستان: پویش “طهروون بپوشیم” با همکاری دستگاه‌های رسمی و متولی حوزه مد و لباس در کنار دانشگاه ها و سازمان های مردم نهاد برپا شده است.

پویش “طهروون بپوشیم” در قالب یک دبیرخانه منطقه‌ای و به همت شهرداری تهران و در حوزه طراحی لباس، پارچه و تزئینات لباس از ماه گذشته برپا شده است.

هدف از برپایی این پویش، توجه به فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی و تلاش برای تلفیق عناصر زیبایی شناختی هنر در قلب طهران با شاخص‌های نو گرایانه در این بستر از اهداف مهم این طرح است.

به طور مثال، شهردار منطقه ۱۲ تهران در این رابطه گفته است که پویش “طهروون بپوشیم” به واسطه اهمیت ناشی از وجود تهران به عنوان هسته شکل گیری و تولد کلانشهر تهران از عهد صفویه دارای جایگاه ویژه‌ای در میان اهالی فرهنگ و هنر است و برگزاری چنین رویدادهایی ضمن تقویت مفاهیم گردشگری تاریخی و هویتی موجب ایجاد بستری مناسب برای هم افزایی و تعامل با هنرمندان و هنردوستان به جهت خلق آثاری نوآورانه و بدیع می‌شود.

این رویداد با همکاری دستگاه‌های رسمی و متولی حوزه مد و لباس در کنار دانشگاه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد برگزار شده است.

جشنواره “طهروون بپوشیم” در قالب سلسله نشست‌ها و کارگاه‌های اموزشی و ارائه محصولات مورد نظر با حضور داوران و اساتید به نام دانشگاهی از اواخر آذرماه آغاز و تا پایان بهمن ماه در قلب طهران ادامه خواهد داشت.

یکی از نشست‌های این رویداد، هشتم دی ماه از ساعت 10 صبح در سالن اجتماعات کاخ گلستان برپا می‌شود.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »