ساز مغول‌ها به صدا در می‌آید

به گزارش هنردستان: تریو «اکشیکلن» از گروه‌های مطرح موسیقی مغولستان در سی و سومین جشنواره موسیقی فجر روی صحنه خواهد رفت.

«اِکشیکلِن» از گروه های با سابقه موسیقی مغولستان که طی بیست سال گذشته در آثار خود بر موسیقی معاصر تمرکز داشته به ایران می آید. این گروه ابعاد صوتی آثار آهنگسازان معاصر مغلوستان را با تنظیم‌های متمایز و با سازهایی از مغولستان و تکنیک‌های آوازی آسیای مرکزی در هم‌آمیخته و اجرا کرده است.

در توضیحات تکمیلی گروه «اکشیکلن» آمده است: برخی از قطعات گروه «اِکشیکلِن»  تزیینات و صداهای شفاف موسیقی مجلسی را وام گرفته‌ و برخی دیگر با نیروی مسحورکننده‌ سنت‌های موسیقی فولکلور مغولاستان آمیخته و ما را از صدای سم اسبان مغولستان به سکوت زلال صحرای گوبی می‌کشاند، اما ویژگی اصلی موسیقی آن‌ها نیروی گیرا و برخاسته از طبیعت آن است. در اجراهای این گروه، ‌نغمه‌هایی از سنت‌های آسیای مرکزی نیز وجود دارد که با تنوع بیان و تنظیمات پیچیده به مخاطبان ارایه می شود.

کنسرت تریو «اِکشیکلِن» ساعت ۱۸:۳۰ روز پنجشنبه ۲۱ دی ماه در تالار رودکی تهران میزبان تماشاگران سی و سومین جشنواره موسیقی فجر خواهد بود.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »