عضو گروه بیتلز و بی‌جیز شوالیه می‌شوند/ تجلیل برای موسیقی و خیریه

به گزارش هنردستان: رینگو استار و بری گیب دو چهره مشهور موسیقی جهان هستند که با دریافت لقب شوالیه از ملکه بریتانیا، تجلیل می‌شوند.

 به نقل از آسوشیتدپرس، با انتشار فهرستی از سوی کابینه بریتانیا روشن شد چه افراد و چهره‌هایی در فهرست دریافت مقام از ملکه بریتانیا جای دارند.

در این فهرست که سالی دو بار اعلام می‌شود و در آخرین ساعت‌های جمعه اعلام شد، رینگو استار درامر گروه بیتلز و بری گیب تنها بازمانده از گروه بی‌جیز جای دارند.

ریچارد استارکی موسیقیدان لیورپولی نیز برای خدماتی که به دنیای موسیقی کرده است در این فهرست جای دارد.

رینگو استار یکی از مشهورترین درامرهای تاریخ محسوب می‌شود که در کنار جان لنون، جرج هریسون و پل مک کارتنی گروه بیتلز را شکل دادند. استار برای کامل کردن گروه بیتلز و نواختن به سبک خاص این گروه و تحت تاثیر سبک راک آمریکایی واقع نشدن، از شهرت برخوردار است.

وی دیشب در پیامی کوتاه در واکنش به این خبر گفت: عالیست! این یک افتخار است و این که موسیقی و کارهای خیریه من که به هردوی شان عشق می‌ورزم مورد تایید قرار گرفته مایه افتخار است.

این نوازنده از زمان فروپاشی گروه بیتلز در سال ۱۹۷۰ به تنهایی به کار خود ادامه داده و به قول خودش گاهی از همراهی دوستان نیز بهره گرفته است.

این هنرمند ۷۷ ساله به این ترتیب به گروهی متشکل از مک کارتنی، میک جگر، التون جان و ون موریسون پیوسته که ملکه بریتانیا به آنها این افتخار را می‌دهد.

بری گیب آخرین بازمانده از گروه بی‌جیز نیز گفت این مقام را به برادران دوقلوی فقیدش رابین که سال ۲۰۱۲ درگذشت و موریس که سال ۲۰۰۳ فوت شد، تقدیم می‌کند.

وی گفت: می خواهم همه بدانند چقدر برادرانم در رسیدن به این افتخار سهیم بوده‌اند.

بری گیب ۷۱ ساله نیز برای خدماتش به موسیقی و انجام کارهای خیریه این لقب را دریافت می‌کند.

گروه بی‌جیز اواخر دهه ۱۹۵۰ شکل گرفت و در دو مقطع موفقیت زیادی کسب کرد.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »