آثار جشنواره تئاتر شهر اجرای عمومی می‌شوند

به گزارش هنردستان: دبیر ششمین جشنواره «تئاتر شهر» اعلام کرد که همه آثار صحنه ای حاضر در این دوره از جشنواره با پرداخت کمک هزینه، در پردیس تئاتر تهران اجرای عمومی خواهند داشت.

شهرام کرمی دبیر ششمین جشنواره «تئاتر شهر» و مدیر امور هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران درباره حمایت از اجرای عمومی گروه های نمایشی که در جشنواره شرکت کرده بودند گفت: همانطور که قبل از برگزاری جشنواره ششم «تئاتر شهر» پیش بینی کرده بودیم از آثار جشنواره، چه آثاری که برای این رویداد تولید و اجرا شدند و چه آثاری که منتخب بودند برای اجرای عمومی حمایت می شود.

وی با اشاره به اینکه آثار ششمین جشنواره «تئاتر شهر» برای اجرای عمومی در پردیس تئاتر تهران حمایت می شوند، بیان کرد: ظرف یک تا ۲ هفته آینده شورایی تشکیل می شود تا جدول نوبت اجرای عمومی آثار جشنواره را در پردیس تئاتر تهران تنظیم و مشخص کند تا هر ماه شاهد اجرای یک یا ۲ اثر از جشنواره در این مجموعه تئاتری باشیم.

مدیر امور هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران درباره اینکه از اجرای عمومی آثار جشنواره «تئاتر شهر» در پردیس تئاتر تهران حمایت مالی نیز خواهد شد یا نه، اظهار کرد: از آنجایی که جشنواره «تئاتر شهر» میزبان گروه های جوان تئاتری بود، ما با پرداخت کمک هزینه از اجرای عمومی این آثار در پردیس تئاتر تهران حمایت خواهیم کرد.

کرمی تأکید کرد: البته اگر گروهی مایل به اجرای عمومی در پردیس تئاتر تهران نباشد می تواند به صورت مستقل برای اجرای عمومی اثر خود در سالن های دیگر اقدام کند ولی از آنجایی که حمایت ما در راستای امکانات خودمان است، از کمک هزینه در نظر گرفته شده بهره مند نخواهد شد. سال های گذشته به دلیل اینکه سالنی برای اجرای عمومی آثار جشنواره «تئاتر شهر» نداشتیم، از اجرای عمومی آثار در سالن های دیگر هم حمایت می کردیم ولی در حال حاضر که پردیس تئاتر تهران را داریم، این حمایت از اجرای عمومی در این مکان انجام می شود.

دبیر ششمین جشنواره «تئاتر شهر» با قدردانی از تلاش همه گروه های جوان، هنرمندان خلاق و همچنین استادان پیشکسوتی که کمک کردند این جشنواره گامی رو به جلو داشته باشد، گفت: افتخار بزرگ من در جشنواره «تئاتر شهر» این بود که گروهی از جوانان خلاق و مستعد دست به تولید آثاری خلاقانه زدند.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »