بزرگداشت و رونمایی تندیس آیت الله شاه آبادی

هنردستان: آیین بزرگداشت عارف فقید حضرت آیت الله محمد علی شاه آبادی روز جمعه ۲۹ بهمن ماه در فرهنگسرای امام(ره) برگزار می‌شود.

 

به گزارش هنردستان، به نقل از رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، بزرگداشت عارف فقید حضرت آیت الله محمد علی شاه آبادی استاد گرانقدر حضرت امام خمینی(ره) باعنوان “درباره استاد” روز جمعه ۲۹ بهمن ماه ساعت ۱۵ تا ۱۷ در فرهنگسرای امام(ره) برگزار می‌شود.

 

همچنین در این مراسم از نیم‌تنه آیت الله شاه آبادی و حضرت امام خمینی(ره) که توسط هنرمند مجسمه‌ساز نادر قشقایی ساخته شده، رونمایی خواهد شد.

 

آقا میرزا محمدعلی شاه‌آبادی، فرزند شیخ ‌محمد جواد اصفهانی سال ۱۲۹۲ هجری قمری در اصفهان متولد شد. وی مقدمات علوم را از محضر پدر و برادر فرا گرفت و سپس از محضر “میرزا محمدهاشم خوانساری چهارسوقی” صاحب کتاب “مبانی الاصول” بهره‌مند شد.

 

آیت‌الله شاه‌آبادی در تهران فقه و اصول را از محضر “حاج میرزا حسن آشتیانی” و عرفان را از محضر “میرزا هاشم گیلانی” و فلسفه را از “میرزاابوالحسن جلوه” فرا گرفت. وی که در هجدهمین سال عمر خود به درجه اجتهاد نائل آمد برای تکمیل مراتب علمی به سوی نجف اشرف رهسپار شد.

 

او پس از هشت سال به ایران بازگشت و در تهران سکونت گزید و در مسجد سراج‌الملک (شاه‌آباد پیشین، جمهوری اسلامی کنونی) به اقامه نماز و ترویج و تبیین معارف اسلام پرداخت و از این رو به “شاه‌آبادی” معروف شد. 

 

آیت‌الله محمدعلی شاه‌آبادی در سال ۱۳۴۷ هجری قمری به حوزه علمیه قم رفت و به تربیت طلاب علوم دینی پرداخت و شاگردان بزرگواری چون امام خمینی (ره) را به جهان تشیع ارزانی کرد. آن عالم بزرگوار سرانجام در سال ۱۳۲۸ شمسی به ملکوت اعلی پیوست و پیکر پاکش به “شهرری” منتقل شده و در رواق “ابوالفتوح رازی” آستان حضرت عبدالعظیم حسنی به خاک سپرده شد.

 

علاقه‌مندان برای شرکت در این آیین که با همکاری بنیاد فرهنگی شهید شاه آبادی و سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار می‌شود، می‌توانند روز جمعه ۲۹ بهمن ساعت ۱۵- ۱۷ به نشانی نیاوران، خیابان شهید باهنر، بین جماران و سه راه یاسر، روبه‌روی پمپ بنزین، خیابان امیر سلیمانی، فرهنگسرای امام (ره) مراجعه کنند.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان دیزاین Porada 2025

فراخوان دیزاین Porada 2025 منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت توسط برند پیشرو ایتالیایی Porada برگزار می شود. در این سری از رقابت تمرکز

ادامه مطلب »
فیلم کوتاه

فیلم‌برداری «تاجی» تمام شد

فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برجیان به پایان رسید. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی، کارگردانی

ادامه مطلب »