پخش مستند «زیر پوست عربستان سعودی» از شبکه افق

به گزارش هنردستان: «زیر پوست عربستان» مستندی درباره ظلم و بی عدالتی آل سعود و اعتراضات گسترده اقشار مختلف این کشور علیه خاندان سعودی، دوشنبه ۱۰ دی از شبکه افق پخش می شود.

 مستند «زیر پوست عربستان سعودی» به کارگردانی جیمز جونز  داستان واقعیت ها در عربستان است؛ کشوری که ظاهرا بر مبنای قوانین دینی اداره می شود ولی حقیقت چیزی جز این است

.

جامعه حال حاضر این کشور و استبداد رژیم آل سعود، فقر و تبعیض برآمده از این خاندان و سختی هایی که بر مردمان این کشور در سرزمین وحی موضوعاتی هستند که در این فیلم به آنها پرداخته شده است.

داستان از آنجا شروع می شود که ۲۳ سپتامبر ۱۹۳۲ میلادی، عبدالعزیز بن سعود با حمایت انگلیسی ها خود را سلطان عربستان نامید و حکومت موروثی آل سعود را آغاز کرد اما بعد از او جانشینانش با کمک و حمایت آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی و با در دست داشتن تمام امور حساس کشور، ثروت های نجومی حاصل از فروش نفت و گاز را بدون حضور هرگونه نهاد انتخابی و یا نظارت مردمی در اختیار خود گرفتند.

گفتگو با کارشناسان بین المللی در مورد اقدامات اخیر آل سعود از جمله اعدام شیخ نمر از دیگر بخش های این مستند به شمار می رود.

«زیر پوست عربستان سعودی» توسط جیمز جونز تهیه و کارگردانی شده و قرار است دوشنبه ۱۱ دی ماه ساعت ۱۸:۰۰ از شبکه افق پخش شود.

تکرار این مستند هم ساعت ۵ روز بعد روی آنتن می رود

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »