تولد یک ناشر با عرضه نمایشنامه «شوایک، سرباز ساده دل»

به گزارش هنردستان: نشر نودا توسط تعدادی از مدرسان، پژوهشگران، مترجمان و فعالان حوزه ادبیات نمایشی با مدیریت رضا کرمی‌زاده تاسیس شد.

به نقل از روابط عمومی نشر نودا، به تازگی نشر نودا با رویکرد فعالیت در حوزه‌های ادبیات نمایشی، تئاتر و سینما اولین کتابش را با نام «شوایک، سرباز ساده دل» نوشته حمیدرضا نعیمی منتشر کرده است.

این ناشر اعلام کرده با توجه به اینکه در سال‌های گذشته کمتر شاهد کتاب های ترجمه شده در حوزه‌های تخصصی نمایش بوده‌ایم، تصمیم دارد با شناسایی کاستی‌ها گامی در ارتقای کتب این حوزه بردارد.

نشر نودا با چاپ آثاری در زمینه ادبیات نمایشی و کتاب هایی جهت معرفی ژانر های اجرایی نوین تئاتر و جریانات جاری تئاتر جهان با تکیه به ترجمه و تجربه های شاخص تئاتر ایران و جهان و در زمینه ادبیات داستانی کودک و نوجوان و ادبیات داستانی بزرگسال با تکیه بر چاپ و حمایت از نویسنده های جوان در سراسر ایران و ترجمه آثار نویسندگانی که کمتر مورد ترجمه قرار گرفته اند سعی در حمایت و معرفی آثار ادبی و نمایشی ایران و جهان به هنردوستان دارد.

همچنین نشر نودا در زمینه های موسیقی و شعر جهت معرفی دیدگاه های موسیقیدان های ایرانی و شاعران جوان سراسر کشور در حال تدوین برنامه ای است که موضوعات نام برده را جهت نشر پوشش دهد.

زمینه کاری نشر نودا به شرح زیر اعلام شده است:

کتاب های قفسه نون (تئاتر) شامل: نمایشنامه ایرانی، نمایشنامه خارجی، درباره تئاتر و نقد تئاتر.

کتاب های قفسه سین (سینما) شامل: فیلمنامه ایرانی، فیلمنامه خارجی، درباره سینما و نقد سینما.

کتاب های قفسه میم (موسیقی) شامل: درباره موسیقی و نقد موسیقی.

کتاب های قفسه الف (ادبیات) شامل: رمان خارجی، رمان ایرانی، ادبیات کودک و نوجوان، درباره ادبیات و نقد ادبیات.

علاقه مندان به همکاری با نودا باید اثر خود را در فضای word حروفچینی کرده و یک نسخه از آن را به نشانی تهران، خیابان انقلاب، حد فاصل ایستگاه دروازه دولت و فردوسی، کوچه آذرنوش، پلاک ۲، واحد۱، صندوق پستی ۱۵۸۱۹۳۳۶۱۲ انتشارات نودا ارسال کنند.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »