حضور یک استعداد موسیقی جَز در ایران/ کفیسو در وحدت اجرا می کند

به گزارش هنردستان: فرانچسکو کفیسو نوازنده ایتالیایی برای حضور در سی و سومین جشنواره موسیقی فجر راهی ایران خواهد شد.

 فرانچسکو کفیسو نوازنده ایتالیایی در آخرین روز از برگزاری سی و سومین جشنواره موسیقی فجر به اجرای برنامه می پردازد.

در توضیح فعالیت های هنری کفیسو آمده است:

«فرانچسکو کفیسو یکی از استعدادهای استثنائی تاریخ موسیقی جَز است. زمانی که تنها ۹ سال داشت، ‌نخستین گام‌ها خود را در موسیقی جز برداشت و با موسیقیدان‌هایی که آوازه‌ی جهانی داشتند، همکاری کرد. او تاکنون جایزه‌های بسیاری را مانند جایزه‌ ملی ماسیمو اوربانی در اوربیساگلیا، ‌جایزه‌ یورو جَز در لکو، ‌جایزه‌ سازمان جهانی فستیوال‌های جز در نیویورک، جایزه‌ رقابت‌های ساکسیفون در لندن، جایزه‌ دجانگو دئور در رم و بسیاری جوایز دیگر را از آن خود کرده است.

این هنرمند در سال ۲۰۰۴ به ‌عنوان مهمان ویژه در فستیوال موسیقی سانرمو شرکت کرد و در سال ۲۰۰۵ جایزه‌ مجله‌ مهم جز ژاپن، ژورنال سویینگ را از آن خود کرد. وی در نظرسنجی مجله‌ موسیقی جز ایتالیا، ‌به عنوان تاپ جز (بهترین‌های جز) شناخته شد. کفیسو در سال ۲۰۰۶، دیپلم نوازندگی فلوت کلیددار را از مؤسسه‌ وینسزو بلینی در کاتانیا دریافت کرد.

فرانچسکو کفیسو ساعت ۱۸:۳۰ روز جمعه ۲۹ دی  کنسرتی را برای مخاطبان سی و سومین جشنواره موسیقی فجر در تالار وحدت اجرا می کند.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »