معرفی فیلم‌های ششمین روز جشنواره عمار

به گزارش هنردستان: مستندهای «معلم مثل مادر»، «پسر سلمان»، «تلکه»، «رویایی دارم» و «ناآباد»» از جمله مهمترین فیلم‌های‌ ششمین روز هشتمین دوره جشنواره فیلم عمار هستند.

 به نقل از  روابط عمومی این جشنواره، نمایش این فیلم‌ها از ساعت ۱۰:۳۰ صبح در سالن‌های مختلف سینما فلسطین آغاز می‌شود.

مستند «معلم مثل مادر» / سالن ۱ – سانس ۲

مستند «معلم مثل مادر» در زمان ۴۳ دقیقه به کارگردانی و تهیه‌کنندگی محمدعلی مردانی ساخته شده است. این مستند فعالیت معلم زنی ایثارگر در مناطق محروم و تلاش او در جهت رشد و ارتقای سطح علمی فرهنگی و هنری بچه های آن منطقه را به تصویر می کشد. این معلم با وجود تمام سختی ها و با شرایطی که پیش از آن چند معلم مرد نتوانسته بودند در آن منطقه بمانند به فعالیت خود ادامه می‌دهد تا . . .

مستند «ایرانشهر» / سالن ۲ – سانس ۳

مستند «ایرانشهر» در زمان ۴۳ دقیقه به کارگردانی و تهیه‌کنندگی رضا کاشانی اسدی ساخته شده است. این مستند با موضوع دوران تبعید مقام معظم رهبری در سال ۱۳۵۶ در شهرستان ایرانشهر بوده و به حضور ایشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و یادآوری خاطرات خوش آن دوران با مردم می‌پردازد.

مستند «چیدا» / سالن ۲ – سانس ۳

مستند «چیدا» در زمان ۲۴ دقیقه به کارگردانی امیر منیری و تهیه کنندگی سیدجمال عودسیمین ساخته شده است. موضوع این مستند درباره دختر خانمی است که مهریه خود را صرف تامین مخارج زندگی دو کودک یتیم می‌کند.

فیلم داستانی «عطر لیموترش» / سالن ۱ – سانس ۴

فیلم داستانی «عطر لیموترش»در زمان ۱۹ دقیقه به کارگردانی مهران رسول زاده و تهیه‌کنندگی سیدمحمد طباطبایی ساخته شده است. این فیلم روایتگر خاطرات مرد میانسالی به نام محسن است که درکودکی فقیرانه اش کفشی را از دوستش رسول هدیه می گیرد. اما در حال حاضر دوست او شهید شده و محسن خاطرات خود را با او مرور می کند.

مستند«تلکه» / سالن ۱ – سانس ۴

مستند«تلکه» در زمان ۵۲ دقیقه به کارگردانی مسعود کارگر و تهیه کنندگی سیدجمال عودسیمین ساخته شده است. این مستند به موضوع رشوه و فساد در ساختمان سازی و شهرداری و سازمان های مربوطه می پردازد.

فیلم داستانی «آوازهای باد» / سالن ۲ – سانس ۴

فیلم داستانی «آوازهای باد» در زمان ۷۰ دقیقه به کارگردانی محسن سوهانی و تهیه کنندگی محمود بابایی ساخته شده است. این فیلم روایت قصه ای پرتعلیق و معماگونه است که زندگی دختر جوان و هنرمندی به نام آنا ماریا را که متأثر از جنگ بوسنی است به تصویر می کشد.

مستند «بالای بالای ابرها» / سالن ۳ – سانس ۶

مستند «بالای بالای ابرها» در زمان ۴۲ دقیقه به کارگردانی مهدی حجت پناه و تهیه کنندگی محمدمهدی خالقی ساخته شده است. این مستند روایتگر داستان فرزند یکی از رزمندگان مفقود عملیات کربلای چهار دوران دفاع مقدس به نام حسین است که به دنبال اثری از پدر روحانی خود با یکی از شهدای مدافع حرم با نام شهید مهدی صابری آشنا شده و سلوک تدریجی او در جست‌وجوی حقیقت به آشنایی با دوستان شهید و شناخت راه شهدا منجر می شود.

مستند «ناآباد» / سالن ۳ – سانس ۶

مستند «ناآباد» در زمان ۵۵ دقیقه به کارگردانی امیر عظیمی و تهیه کنندگی روح الله رفیعی ساخته شده است. این مستند موضوع نماهای ساختمان های شهرها و تاثیرات آن بر روی اعصاب و زوان مردم کشور را مورد بحث و بررسی قرار می دهد.

مستند «رویایی دارم» / سالن ۱ – سانس ۷

مستند «رویایی دارم» در زمان ۴۲ دقیقه به کارگردانی مشترک داود جلیلی و سلمان باقری و تهیه کنندگی داود جلیلی ساخته شده است. این مستند به موضوع نژاد پرستی می پردازد و این اقدام غیرانسانی را در در کشور آمریکا مورد بحث و بررسی قرار می دهد.

مستند «پسرم سلمان» / سالن ۲ – سانس ۷

مستند «پسرم سلمان» در زمان ۲۶ دقیقه به کارگردانی سعید صفارفرد و تهیه کنندگی یاسر فریادرس ساخته شده است.این مستند، روایتی از شهید سلمان مدافع حرم و اهل سنت سیستان و بلوچستانی بوده که در سوریه به شهادت رسیده است. مستند «پسرم سلمان» روایت زندگی او از زبان خانواده و همرزمان اوست.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »