تقاضای بیش از پنج هزار فیلم کوتاه و بلند برای حضور جشنواره جهانی فیلم فجر / 10 اسفند آخرین مهلت ارسال آثار

هنردستان: علاقه‌مندان به شرکت در سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر می‌توانند تا دهم اسفند ماه در سایت ثبت نام کنند و تا بیستم اسفند مطابق با دهم مارس فیلم‌های خود را به دفتر جشنواره ارسال کنند.

 

به گزارش هنردستان، علیرضا شجاع نوری، سخنگوی سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: بعد از اتمام جشنواره سال گذشته با تشکیل یک دبیرخانه ثابت که در تمام طول سال هم فعال بود، بلافاصله کار را برای جشنواره امسال شروع کردیم تا بتوانیم اشراف بیشتری نسبت به فیلم‌های سراسر جهان داشته باشیم.

 

شجاع نوری افزود: سعی کردیم دامنه فیلم‌هایی که مورد غفلت جشنواره بوده را روز به روز کمتر کنیم و به جایی برسیم که بتوانیم ادعا کنیم تمام سینمای جهان را پوشش داده‌ایم و می‌خواهیم گزیده آنها را در اختیار مخاطبان جشنواره جهانی بگذاریم. این کار نیاز به زمان و برنامه ریزی زیادی داشت که خوشبختانه توانستیم به نتیجه خوبی برسیم.

 

وی ادامه داد: به عنوان نمونه، با ثبت جشنواره جهانی فیلم فجر در دو سایت مهم film freeway و Fest home که ثبت نام فیلم‌ها درجشنواره های مهم دنیا از طریق آنها صورت می‌گیرد، بیش از 5000 فیلم بلند و کوتاه برای حضور در جشنواره جهانی فرم تقاضا پر کرده‌اند. همچنین دراین مدت چندصد فیلم نیز ازطریق سایت جشنواره جهانی ثبت نام کردند و متقاضی حضور آثارشان درجشنواره بوده‌اند.

 

شجاع نوری یادآور شد: این تعداد فیلم‌ها غیر از آثاری است که با جستجوی مشاورین و دست اندرکاران جشنواره در اقصی نقاط دنیا به جشنواره جهانی دعوت شده‌اند.

 

شجاع نوری افزود: با این وجود بر خلاف سال‌های گذشته که ما جستجو می‌کردیم و فیلم‌ها را در گوشه‌ای از دنیا شناسایی و به جشنواره دعوت می‌کردیم، این بار حجم عمده شرکت کنندگان در جشنواره، خود تقاضای شرکت و نمایش آثارشان در جشنواره جهانی را داشته‌اند و دعوت از جانب ما نبوده که این اتفاق خوبی است.

 

سخنگوی سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر در پایان گفت: خوشبختانه با توجه به حجم بالای متقاضیان و آثاری که امسال به جشنواره رسیده، دستمان بسیار باز است و مشغول انتخاب فیلم‌های خوب هستیم. امیدواریم که جشنواره‌ای پربار به همراه فیلم‌های جذاب، دیدنی و ارزشمند را شاهد باشیم.

 

همچنین، طبق فراخوان این جشنواره که اول اکتبر ۲۰۱۶ (دهم مهرماه ۹۶) در سایت رسمی جشنواره و رسانه‌های عمومی منتشر شد، علاقه‌مندان به شرکت در سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر می‌توانند تا دهم اسفند ماه در سایت ثبت نام کنند و تا بیستم اسفندماه ۹۵ مطابق با دهم مارس ۲۰۱۷ فیلم‌های خود را به دفتر جشنواره ارسال کنند.

 

 فراخوان منتشر شده، شامل قوانین و مقررات، اهداف، شرایط پذیرش آثار، فرایند انتخاب و برنامه ریزی، برنامه‌ها، بخش‌ها، جوایز، فرم ثبت نام و گاهشمار جشنواره است.

 

بخشهای اصلی جشنواره شامل سینمای سعادت (مسابقه بین الملل)، جلوه گاه شرق (پانورامای سینمای کشورهای آسیایی و اسلامی) و جام جهان نما (جشنواره جشنوارهها) خواهد بود و از نمایش فیلمهای کلاسیک، مستند زیر ذره بین و نمایش‌های ویژه به عنوان بخش‌های جنبی یاد شده است.

 

بخش‌هایی چون دارالفنون (اردوی استعدادیابی)، نشست‌های دانشگاهی و کارگاههای آموزشی نیز از جمله رویدادهای جشنواره سی و پنجم هستند.

 

دفتر جشنواره نیز در خیابان شریعتی سه راه طالقانی به طرف میدان سپاه نبش کوچه طاهریان پلاک 276 واحد 2 واقع است.

 

سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، ۲۱-۲۸ آوریل ۲۰۱۷ (۸-۱ اردیبهشت ۱۳۹۶) در تهران برگزار می‌شود.

 

منبع: هنرنلاین

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی AMS 2024

فراخوان عکاسی AMS 2024منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط انجمن هواشناسی آمریکا برگزار می شود. ما به دنبال عکس‌هایی از آب

ادامه مطلب »