۱۴ استان به جشنواره تجسمی فجر پیوستند/ تصویب پرداخت کمک‌هزینه

به گزارش هنردستان: طی احکامی از سوی مجتبی آقایی دبیرکل دهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، مدیران هنری ۱۴ استان معرفی شدند.

به نقل از ستاد خبری دهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر، آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، فارس، قزوین، گیلان، گلستان و همدان از استان هایی هستند که برای حضور در جشنواره تجسمی فجر احکام خود را دریافت کردند.

این بخش از جشنواره با هدف توجه به هنرمندان استان ها و انعکاس آثار آنها در سطح ملی و با رویکرد بینارشته ای به این رویداد هنری کشور افزوده شده است.

طی جلسه ایی که با هدف هماهنگی و تشریح برنامه ها با حضور دبیران جشنواره و مدیران هنری استان ها در محل ستاد برگزاری جشنواره تشکیل شد، برنامه ریزی ها در هر استان بررسی و هماهنگی های لازم مورد بحث قرار گرفت. همچنین در جلسه مذکور کمک‌هزینه آماده سازی و نمایش آثار از سوی ستاد برگزاری جشنواره، لوح سپاس، معرفی هنرمند  و چاپ آثار در کتاب جشنواره به همراه اختصاص بیمه هنرمندان و عضویت در موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر مصوب شد.

در ادامه این جلسه پیشنهاد شد که یک روز به عنوان روز هنر استان در محل برگزاری نمایشگاه جشنواره در تهران اختصاص یابد تا این مراسم فرصت مغتنمی برای نکوداشت مقام هنرمند معرفی شده باشد.

افتتاحیه این بخش از دهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر در روز ۱۲ بهمن سال جاری در هر استان برگزار و نمایشگاه تا ۲۲ بهمن دایر خواهد بود.

دهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر ۳ بهمن الی ۴ اسفند در موسسه فرهنگی و هنری صبا برگزار می شود.

 

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »