یک انصراف دیگر برای جشنواره تئاتر فجر

به گزارش هنردستان: کارگردان نمایش «آخر بازی» از شرکت در سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر انصراف داد.

محمد مهدی سامی‌منش (شاهی) در نامه‌ای که در اختیار ما قرار داده، خطاب به فرهاد مهندس‌پور ـ دبیر جشنواره تئاتر فجر ـ انصراف خود را اعلام کرده است.

کارگردان نمایش «آخر بازی» نوشته ساموئل بکت در بخشی از این نامه دلیل اصلی انصراف خود را این طور عنوان کرده است که «اهداف بیان شده جشنواره با شکل اجرای آن  تفاوت آشکار دارد، طوری که کشف استعدادهای جوان تبدیل شده به راه گشایی استاد برای شاگردان خلف. »

وی همچنین از دبیر جشنواره این پرسش را مطرح کرده است: «طبق قانون جشنواره که اعلام کرده ملاک بخش مسابقه، نمره کارشناسان بوده و خرد  جمعی، چطور نمایش‌هایی که بعد از انصراف چند نمایش از بخش مرور وارد بخش مرور می‌شوند در جدول مسابقه قرار میگیرند؟»

او با اشاره به گفته یکی از اعضای هیات انتخاب (پریسا مقتدی) که تاکید داشته «در آخر همه چیز با نظر دبیر تایید می‌شود» گفته است: «ارزش هنر و تئاتر  از افزایش خنده‌دار یک کمک‌هزینه بیشتر است، حداقل برای اینجانب. درست است راه برای من و امثال من تنگ است و باریک وشما هم امثال ما را همچون شن‌های کف دریا، اما  دوستان خود را همچون مروارید می‌بینید، در این شرایط  ترجیح می‌دهم در این راه باریک مستقل تئاتر کار کنم تا اینکه در یک جشنواره خانوادگی شرکت کنم.»

 

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »