۳ سالن سینما در دامغان افتتاح می‌شود

به گزارش هنردستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با اشاره به افتتاح سه سالن سینما در دامغان افتتاح می‌شود، گفت: این سه سالن سینما، ۳۰۰صندلی را به ظرفیت کنونی شهر اضافه خواهند کرد.

محمدرضا سو قندی صبح شنبه در آیین افتتاح انجمن سینمای جوان ایران نمایندگی دامغان به میزبانی تالار همایش‌های منوچهری دامغانی ضمن بیان اینکه سه سالن سینما با ظرفیت‌های ۶۰، ۱۰۰ و ۱۵۰ صندلی توسط بخش خصوصی احداث می‌شوند، تأکید کرد: به‌زودی شاهد افتتاح این ظرفیت‌های خوب فرهنگی با حضور رئیس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دامغان هستیم.

وی بابیان اینکه برای ارتقای فرهنگی و هنری دامغان برنامه‌های خوبی تدارک دیده‌شده است، افزود: دامغان رویدادهای فرهنگی و هنری شایسته‌ای را مانند هفته فیلم و عکس در آینده نزدیک میزبانی خواهد کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در بخش دیگری از سخنان خود به‌ضرورت مدیریت فرهنگی در جامعه به‌خصوص در حوزه فضای مجازی و جوانان پرداخت و گفت: ۹۰ درصد کاربران فضاهای اجتماعی مصرف‌کننده هستند لذا باید به دنبال محتوای فاخر رفت که دراین‌بین هنرمندان ما مانند سینما گران جوان می‌بایست به دنبال ساخت فیلم‌های فرهنگی و دینی بروند.

سو قندی بابیان اینکه مردم ایران از آموزه‌های عقیدتی و ارزش‌های دینی دفاع می‌کنند، تأکید کرد: وقتی مردم وارد عرصه‌ها و صحنه ها وارد می شوند مسئولیت ما مسئولان افزایش پیدا می کند لذا هنر را نیز باید مردمی کرد و کار را به دست جوانان مستعد سپرد امروز ما معتقد هستیم مردم آموخته اند که اگر مشکلاتی و کاستی های در جامعه وجود دارد، باید سخن بگویند و نیاز به ورود و دخالت بیگانگان نیست که یکی از ابزار های بیان این مطالبات هنر محسوب می شود.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »