جشن سالانه موسسه فیلم آمریکا برگزار شد/ تجلیل از برترین‌ها

به گزارش هنردستان: در مراسمی که جمعه شب به وقت محلی آمریکا برگزار شد، موسسه فیلم آمریکا از ۱۰ فیلم و ۱۰ برنامه تلویزیونی برتر سال تجلیل کرد.

 به نقل از هالیوود ریپورتر، به سنت هر سال و یکی دو روز پیش از برگزاری مراسم گلدن گلوب، موسسه فیلم آمریکا در مراسمی که جمعه شب به وقت محلی آمریکا برگزار شد از برندگان سال خود تجلیل کرد.

این مراسم که هفدهمین دوره خود را برگزار کرد از فیلم‌های «مریض بزرگ»، «مرا با نامت صدا کن»، «دانکرک»، «پروژه فلوریدا»، «برو بیرون»، «لیدی برد»، «پست»، «شکل آب»، «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» و «زن شگفت انگیز» تجلیل کرد و همانطور که پیشتر اعلام کرده بود ۱۰ برنامه تلویزیونی امسال نیز شامل «دروغ‌های بزرگ کوچک»، «تاج»، «دشمنی: بت و جوآن»، «بازی تاج و تخت»، «جای خوب»، «قصه‌های خدمتکار»، «ناایمن»، «استاد هیچ‌چیز»، «چیزهای عجیب ۲» و «این ماییم» تجلیل شدند.

این مراسم با حضور چهره‌های بزرگ سینمای آمریکا برگزار شد و پتی جنکینز کارگردان «زن شگفت‌انگیز» و گل گدوت بازیگر اصلی این فیلم، استیون اسپیلبرگ کارگردان «پست» و تام هنکس بازیگر اصلی فیلم، کریستوفر نولان سازنده «دانکرک»، گیلرمو دل تورو کارگردان «شکل آب» و سالی هاوکینز بازیگر نقش اصلی این فیلم، تیموتی شالامه بازیگر فیلم «مرا با نامت صدا کن» و آرمی هامر بازیگر نقش مکمل این فیلم، گرتا گرویگ نویسنده و کارگردان «لیدی برد» و شیرسا رونان بازیگر اصلی فیلم و لوری متکالف بازیگر نقش مکمل آن تنها شماری از چهره‌های برگزیده این مراسم بودند.

شماری از قدرت‌های بزرگ پشت پرده شامل تد ساراندوس رییس نتفلیکس، ران مه‌یر و دونا لنگلی روسای یونیورسال، مایکل بارکر و تام برنارد از سونی کلاسیکز و دیوید فنکل از ای‌۲۴ از دیگر چهره‌های این مراسم بودند.

در این برنامه شماری از فیلم‌های قدیمی از جمله «بانی و کلاید» محصول ۱۹۶۷، «آنی هال» محصول ۱۹۷۷، «دیوانه» محصول ۱۹۸۷ ، «تایتانیک» محصول ۱۹۹۷ و «مد من» محصول ۲۰۰۷ تجلیل شدند و در قالب کلیپی از آن‌ها یاد شد.

همچنین در قالب کلیپی از ۱۰ فیلم و ۱۰ برنامه تلویزیونی برتر سال ۲۰۱۷ نیز تجلیل شد. این در حالی بود که انستیتو فیلم آمریکا به تازگی ۵۰ سالگی‌اش را جشن گرفته است.

امسال گروه داوری انستیتو فیلم آمریکا که ۲ گروه جدا برای ۲ بخش سینما و تلویزیون دارد به مدیریت تام پولاک در بخش فیلم و ریچارد فرانک برای تلویزیون بهترین‌ها را انتخاب کردند.

موسسه فیلم آمریکا همچنین جایزه ویژه خود را به «جنگ ویتنام»  کن برنز اهدا ‌کرد.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »