«میرزیاس» پیشگویی می‌کند/ پروژه‌ای برای اجرا در تئاتر دانشگاهی

به گزارش هنردستان: مدیرگروه هنرهای نمایشی پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران اعلام کرد با حضور دانشجویان رشته های غیر تئاتری، نمایش «میرزیاس» تولید و به اجرای عمومی خواهد رسید.

رحمت امینی درباره وضعیت پروژه «سیمرغ» که طی آن دانشجویان رشته های غیر تئاتری علاقه مند آموزش داده می شوند گفت: در پروژه «سیمرغ» با استقبال و حضور دانشجویان رشته های غیر تئاتری مواجه شدیم و از آنجایی که قرار بود آموزش این دانشجویان در زمینه بازیگری به یک اجرا ختم شود نمایشنامه ای که بر اساس آن اثری را به صحنه ببریم، تولید شد.

وی ادامه داد: زهره شفیعی نمایشنامه «میرزیاس» را بر مبنای طرحی از بنده نوشت. این نمایش درباره شخصیت پیشگویی است که آخرین بار برای مردم دیاری پیشگویی می کند و پیشگویی او درباره گناه و گناهکاری است و باعث تکاپوی مردم آن دیار می شود.

مدیرگروه هنرهای نمایشی پردیس هنرهای زیبا با بیان اینکه طبق پیش بینی ها از جمع دانشجویان حاضر در پروژه «سیمرغ» عده ای جدا شده و عده ای نیز باقی ماندند، اظهار کرد: از هفته پیش‌رو با حضور ۲۰ دانشجوی رشته های غیر تئاتری که انگیزه بسیار بالایی دارند روخوانی نمایشنامه «میرزیاس» را آغاز می کنیم و همزمان تمرین های آموزش بازیگری را هم با این گروه ۲۰ نفره خواهیم داشت.

امینی افزود: حامی علیزاده، سارا الهیاری، علی محمدی، علی بهرامی، مازیار ملکی، احد خالقی، آذین شریعتی و منصوره علیمددی گروهی هستند که در قسمت های آماده سازی نمایش «نیرزیاس» با من همکاری می کنند.

وی درباره برنامه ریزی برای اجرای نمایش «میرزیاس» یادآور شد: پیش بینی ما این است که در اسفند سال جاری یک اجرای اولیه خواهیم داشت ولی اجرای عمومی نمایش در بهار سال ۹۷ خواهد بود و سعی می کنیم که اجرای نمایش را در جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران داشته باشیم.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »