آخر هفته با تلویزیون

هنردستان: تلویزیون آخرین تعطیلات ماه بهمن را با نمایش ده ها فیلم‌ سینمایی ایرانی و خارجی به پایان می‌رساند.

 

به گزارش هنردستان، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن روز “چهاردهم”، “جایزه”، “خرس قطبی کوچولو”، “بدون پشیمانی”، “بارون با بارون فرق داره”، “زندگی جاریست”، “الیما”، “طبقه هفتم”، “آخرین شکار”، “کلاغ”، “مندی و گنج چروکی‌ها”، “گوبی”، “ده دقیقه”، “فاجعه در فروشگاه”، “مزرعه آبی”، “شعله در باد”، “خانه شعبده‌باز توربو”، “هیوا”، “بوسه مرگ”، “تیغ آفتاب”، “آقای لازار”، “بازگشت به زمین”، “بازگشت به خانه” و “یک هفته با پدربزرگ و مادربزرگ” پنجشنبه و جمعه 28 و 29 بهمن‌ماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

 

شبکه یک سیما

فیلم تلویزیونی “روز چهاردهم” به کارگردانی محمود ناظری، جمعه  29 بهمن‌ماه ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. در خلاصه داستان فیلم آمده است: الهه صبوری یک خانم مهندس موفق و کاردان است که در صنایع پتروشیمی عسلویه خدمت می‌کند. او که اهل شیراز است 15 روز در عسلویه و 15 روز از ماه را در شیراز زندگی می‌کند! همسرش مهراد از این وضعیت خسته شده و از الهه می‌خواهد تا از شغلش کناره‌گیری کند و به شیراز بازگردد! اما الهه جوانی‌اش را بر سر این کار گذاشته و پس از 10 سال تلاش شبانه‌روزی موقعیت شغلی بسیار خوبی پیدا کرده و نمی‌تواند به همین راحتی به خواسته شوهرش تن دهد….  در فیلم تلویزیونی “روز چهاردهم” مارال فرجاد، سعید داخ و شهرام عبدلی هنرنمایی کرده‌اند.

 

شبکه دو سیما

فیلم تلویزیونی “جایزه” به کارگردانی رضا سجاسی، پنجشنبه 28 بهمن‌ماه ساعت ‌‌8 صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود. در این فیلم خواهید دید: امیرعلی، پسر بچه‌ای است که در مسابقه‌ای در شبکه دو برنده شده و حال باید برای گرفتن جایزه به شبکه دو بیاید. او ساکن ورامین است. پدرش به علت گرفتاری‌های کاری خود از آوردن او معذور است! مادربزرگ امیرعلی که به خانه آنها آمده با آگاه‌شدن از قضیه، تصمیم می‌گیرد با امیرعلی روانه تهران شود. همراهی مادربزرگ با امیرعلی اتفاقی را در طول راه برای آنها رقم می‌زند….  در این فیلم مینا جعفرزاده، معصومه کریمی و صالح میرزاآقایی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

 

انیمیشن سینمایی “خرس قطبی کوچولو” به کارگردانی تیلو روتریش، جمعه  29 بهمن‌ماه ساعت 8 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. خلاصه داستان این انیمیشن، در مورد یک بچه خرس قطبی به نام لازر است که با یک بچه شیر دریایی به نام رابی دوست می‌شوند و در کنار هم بازی می‌کنند و لذت می‌برند. از طرفی والدین لازر و رابی از این دوستی تعجب می‌کنند و به آنها می‌گویند چطور می‌شود دو دشمن با هم اینقدر دوست و رفیق باشند؟! در طرف دیگر ماجرا انسان‌ها به منطقه زندگی لازر و لابی می‌روند و با دستگاهی که دارند حیواناتی که در آن منطقه هستند را می‌گیرند….

 

فیلم سینمایی “بدون پشیمانی” به کارگردانی رابرت هارمون، جمعه 29 بهمن‌ماه ساعت 23 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. در این فیلم با بازی تام سِلک، کتی بِیکر و کول سادوت خواهیم دید: جسی پلیس میان‌سالی است که به دلیل یک اشتباه از کارش معلق شده و بعد از جدا شدن از همسر و پسرش در کلبه‌ای خارج از شهر زندگی می‌کند. یک سارق به صاحب یک فروشگاه حمله کرده و بعد از ضرب و شتم او پا به فرار می‌گذارد و از طرفی مردی به نام جان کِلی در یک پارکینگ عمومی مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرد و کشته می‌شود. با نبود هیچ سرنخی هیلی همکار قدیمی جسی، از او می‌خواهد تا به عنوان مشاور در حل این معما وی را همراهی کند! جسی وارد عمل می‌شود و با بررسی‌های به‌عمل آمده و کمک گرفتن از دوستانش موفق می‌شود رابطه جان را با فردی به نام جینو فیش کشف کند….

 

شبکه سه سیما

فیلم تلویزیونی “بارون با بارون فرق داره” به کارگردانی کامبیز کاشفی، پنجشنبه 28 بهمن‌ماه ساعت 10 از شبکه سه سیما پخش می‌شود. در این فیلم خواهید دید: تیمور سارقی حرفه‌ای است که سعید را برای سرقت کیسه‌ای از گاوصندق خانه‌ای اجیر کرده است. سعید کیسه را برمی‌دارد اما وانمود می‌کند آن را ندیده است! این مسأله موجب درگیری این‌دو می‌شود و سعید با ضربه‌ای تیمور را می‌کشد….  بازیگران این فیلم کامبیز کاشفی، حسین توشه، فرج‌الله گل‌سفیدی و وحید محبوب‌بشری هستند.

 

فیلم سینمایی “زندگی جاریست” به کارگردانی آکی هیکو شیوتا، پنجشنبه 28 دی ماه ساعت 24 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد. در این فیلم خواهیم دید: تسوکازا دختر جوانی است که در دوران نوجوانی بر اثر سانحه تصادف معلول شده است. تسو بعد از گذراندن دوران سخت بیماری، تصمیم می‌گیرد با مشکلات زندگی و محدودیت‌های معلولی مبارزه کند به همین دلیل به باشگاه می‌رود و ورزشکار می‌شود! تا اینکه یک روز در باشگاه با پسر جوانی به نام ماساکی که به ورزش بسکتبال مشغول است، آشنا می‌شود. ماساکی راننده تاکسی است. زمانی‌که ماساکی استقلال و مصمم بودن تسو را می‌بیند به او علاقه‌مند می‌شود. ماساکی و تسو با یکدیگر دوست می‌شوند. مدت زیادی نمی‌گذرد که ماساکی از تسو خواستگاری می‌کند. خانواده هر دو مخالف هستند…. در این فیلم کی کو کیتاگاوا، ریو نیشی کیدو، یوسوکه کامیجی و تاکومی سای تو در بازی می‌کنند.

 

فیلم تلویزیونی “الیما” به کارگردانی نازیلا حدیقی، جمعه 29 بهمن‌ماه ساعت 10 از شبکه سه سیما پخش می‌شود. در خلاصه فیلم آمده است: الیما بعد از مرگ همسرش از فرزندانش می‌خواهد تا در منزل پدری کنار هم زندگی کنند اما این نزدیکی زیاد باعث بروز اختلافاتی بین آنها می‌شود! الیما هرچه سعی می‌کند تا بر فرزندانش کنترل بیشتری داشته باشد از آنها دورتر می‌شود. تا اینکه فرزندانش با اعلام خواستن سهم وراثتی خود، باعث رنجش او می‌شوند. وی تصمیم می‌گیرد تا خانه را ترک کرده و در یک سرای سالمندان مشغول به کار شود و همانجا زندگی کند…. مهوش وقاری، محمود مقامی، فهیمه رحیم‌نیا و مهدی امینی‌خواه هنرنمایی کرده‌اند.

 

فیلم سینمایی “طبقه هفتم” به کارگردانی پاتسی آمتس کوآ، جمعه 29 بهمن‌ماه ساعت 19 به روی آنتن  شبکه سه سیما می‌رود. در خلاصه داستان فیلم با بازی بلن رودا و آبل دولز دووال آمده است: سباستین یک وکیل مشهور در آرژانتین است که چندسال قبل همراه با همسر و دو فرزندش به کشور خود بازگشته و در یک شرکت وکالت بزرگ موکلینی از سطوح مختلف دارد. سباستین در گذشته به اسپانیا رفته و خانواده همسرش در زمینه کاری و مالی از وی حمایت کرده‌اند اما او همیشه ناراضی بوده زیرا تصور می‌کرده که آنها برای این‌کار وی را زیر منت خود برده‌اند! به همین دلیل مدتی بعد با خانواده‌اش به آرژانتین بازگشته و در نهایت در یک پرونده مالی وکیل رقبای پدر زن خود می‌شود و همین امر باعث سوءتفاهم او و همسرش شده و دلیا مدتی است که قصد جدایی از سباستین را دارد. اما گم شدن دو فرزند آنها به نام‌های لوکا و لونا در پله‌های ساختمان موجب می‌شود که این زن و شوهر دوباره در کنار هم مجبور به تلاش برای حفظ شرایط شوند….

 

شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی “آخرین شکار” به کارگردانی نیکولاس وانیر، پنجشنبه 28 بهمن‌ماه ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود. در این فیلم با بازی می لوو و نورمن ویندر خواهید دید: مردی میانسال سال‌های سال است که زندگی در شهر را رها کرده و در دل طبیعت با همسر بومی خود زندگی می‌کند. او از طریق فروش گوشت حیواناتی که شکار کرده و از طریق صید ماهی در دریاچه‌های یخ‌زده و فروش پوست امرار معاش می‌کند. در یکی از روزها یخ دریاچه می‌شکند و در آب فرو می‌رود اما بالاخره با کمک سگ‌های سورتمه نجات می‌یابد اما …

فیلم سینمایی “کلاغ” به کارگردانی جیمس مک تیگو، جمعه 29 بهمن‌ماه ساعت 21:30 از شبکه چهار روی آنتن می‌رود. در خلاصه داستان فیلم با بازی لوکاس ایوانز و آلیس ایو آمده است: یک کارآگاه جوان به نام امت فیلدز متوجه می‌شود یک قاتل زنجیره‌ای با الهام از داستان‌های ادگار آلن پو جنایات خود را انجام می‌دهد! فیلدز از پو می‌خواهد در دستگیر کردن قاتل به او کمک کند. وقتی امیلی همسر پو هدف بعدی قاتل می‌شود، پو برای نجات او همراهی با فیلدز را می‌پذیرد….

 

شبکه پنج سیما

فیلم سینمایی “مندی و گنج چروکی‌ها” به کارگردانی جوی چاپمن، پنجشنبه 28 بهمن‌ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود. در خلاصه داستان آمده است: مندی دختر بچه‌ای است که پس از مرگ پدرش از نامادریش فرار می‌کند و این فرار به کمک دوست سرخ‌پوست پدرش انجام می‌شود. مندی با رسیدن به خانه عمویش که تنها خویشاوند اوست با خبر مرگ وی مواجه می‌شود، اما خانواده عمویش، وی را می‌پذیرند؛ زیرا او تنها وارث متوفی است! در این میان زن و مرد دیگری هم به آنجا می‌آیند و خودشان را خواهرزاده‌های مرحوم معرفی می‌نمایند…. در این فیلم سینمایی؛ دین جونز، لکسی جانسون و ویلیام اسمیت یلتون بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی” گوبی” به کارگردانی ویلسون کانی بیر، جمعه 29 بهمن‌ماه ساعت 9 از شبکه پنج پخش می‌شود.داستان فیلم سینمایی گوبی با بازی رابی کولترین، دیوید جیمز الیوت و اینگرید کاولرز در مورد پسر بچه‌ای است که یک هیولای شش فوتی دارد که در همه اوقات زندگیش به او کمک می‌کند!

فیلم سینمایی” ده دقیقه” به کارگردانی یونگ سونگ لی، جمعه 29 بهمن‌ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود. در خلاصه داستان با نقش‌آفرینی کیم جونگ آمده است: هوچان جوانی مستعد که در حال تدریس برای رسیدن به شغل کارگردانی که آرزوی اوست برای امرار معاش در شرکتی به عنوان کارمند موقت استخدام می‌شود. وضعیت خانوادگی هوچان هم به لحاظ مالی بهم ریخته است و آنها بسار در مضیقه هستند! هوچان در محل کارش از خود شایستگی و پشتکار نشان می‌دهد که مورد توجه سرپرست و رئیس قرار می‌گیرد و رئیس تصمیم می گیرد او را به جای یکی از کارمندانی که از شرکت رفته استخدام نموده و به صورت رسمی از او در شرکت استفاده کنند ولی در لحظه آخر و در عین ناباوری دختری ناکارآمد و ناوارد به جایش استخدام می شود که گویا دختر مدیرکل است….

فیلم سینمایی “فاجعه در فروشگاه” به کارگردانی کیمبل رندل، جمعه 29 بهمن‌ماه ساعت 20:30 از شبکه پنج پخش می‌شود. در خلاصه داستان آمده است: جاش باتینا با خواهر دوست خود روری نامزد کرده و قرار است که به‌زودی با او ازدواج کند. در اثر کم‌توجهی جاش، روری نمی‌تواند در مقابل کوسه مهاجم، در هنگام موج سواری از امکانات ایمنی لازم استفاده کند و کشته می‌شود. چند سال بعد جاش در یک فروشگاه زنجیره‌ای مشغول به کار است. ناگهان آب دریا به سرعت پیشروی می کند و سیل همه‌چیز را نابود می‌کند. تنها در فروشگاه چند نفر می‌توانند روی قفسه‌ها و سایر چیزها بروند و خود را نجات دهند…. ریچارد برنکاتیسانو، ژاور ساموئل، کریس بتس و سیمون ادز در این فیلم سینمایی هنرنمایی کرده‌اند.

 

شبکه شما

فیلم تلویزیونی “مزرعه آبی” به کارگردانی حسین مختاری، پنجشنبه 28 بهمن‌ماه ساعت 23 از شبکـه شما پخش خواهد شد. داستان فیلم از این قرار است که؛ راضیه از اهالی بومی کیش پس از فارغ‌التحصیلی در رشته پزشکی به جزیره بازگشته و تصمیم می‌گیرد با یاری استادش دکتر هادی یک مرکز بیوایمپلنت (کشت سلولی) در جزیره احداث کند. فردی به نام عجمان تاجر اماراتی مروارید، رحمان نامزد راضیه را که صیاد مروارید است تحت فشار قرار داده است…. مسعود شریف، مارال فرجاد و رضا فیاضی در فیلم تلویزیونی مزرعه آبی به ایفای نقش پرداختند.

 

فیلم تلویزیونی “شعله در باد” به کارگردانی فرهاد مهرانفر، جمعه 29 بهمن‌ماه ساعت 13:30 از شبکـه شما پخش خواهد شد. داستان فیلم تلویزیونی شعله در باد با بازی سحر عقیلی، مریم دلخواسته و مصطفی تقوی از این قرار است که: شوکا، دختر نوجوانی است که پدرجنگل‌بانش را در مبارزه با قاچاقچی‌های چوب از دست داده است. در روستای شوکا دبیرستانی برای ادامه تحصیل وجود ندارد و اکنون که او باید به مدرسه‌ای شبانه‌روزی برود، حیران مخالف رفتن اوست….

 

شبکه کودک

انیمیشن سینمایی “خانه شعبده‌باز” به کارگردانی جرمی دیگراسون و بن استاسن، پنجشنبه 28 بهمن‌ماه ساعت 19:30 از شبکـه کودک پخش خواهد شد.در این انیمیشن خواهیم دید: گربۀ کوچک در حین فرار از دست سگ، وارد خانه‌ای می‌شود که همه چیز برایش عجیب است. او در آنجا با شعبده‌باز پیری آشنا می‌شود….

انیمیشن سینمایی “توربو” به کارگردانی دیوید سورن، جمعه 29 بهمن‌ماه ساعت 19:30 از شبکـه کودک پخش خواهد شد. این انیمیشن داستان حلزون بلند پروازی است که با دیدن مسابقات اتومبیل‌رانی می‌خواهد همچون قهرمان مسابقه باشد. حلزون برای زیادتر شدن سرعتش هر روز تمرین می‌کند، ولی دوستانش او را مسخره می‌کنند. آنها حلزون و برادرش را از مزرعه‌ای که در آن زندگی می‌کنند بیرون می‌اندازند…

 

شبکه افق

فیلم سینمایی “هیوا” به کارگردانی رسول ملاقلی‌پور، جمعه 29 بهمن‌ماه ساعت 20:30 از شبکه افق پخش خواهد شد. در این فیلم با بازی حمید فرخ‌نژاد و فرهاد قائمیان خواهید دید: هیوا اکبری 15 سال پس از بحبوحه جنگ و مفقود شدن همسرش حمید تصمیم می‌گیرد تا از مناطق جنگی و خانه‌ای که با همسرش در آن زندگی کرده بازدید کند. هیوا زنی است که شوهرش در جنگ مفقود‌الاثر گشته و سال‌ها منتظر بازگشت او می‌ماند. امیر کرمی همرزم شوهرش از او خواستگاری می‌کند تا او را از این حال و هوا دربیاورد! ولی هیوا امروز و فردا می‌کند….

شبکه نمایش

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی “بوسه مرگ”، “تیغ آفتاب” و “آقای لازار” پنجشنبه 28 بهمن‌ماه ساعت 11، 17:15، 21 از شبکه نمایش روی آنتن می‌رود.

فیلم‌های سینمایی ‌و تلویزیونی “بازگشت به زمین”، ” بازگشت به خانه” و” یک هفته با پدربزرگ و مادربزرگ” جمعه 29 بهمن‌ماه ساعت 11،  17:15 و 21  از شبکه نمایش پخش می‌شود.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید